Pachira

Za krásnými stromy už nemusíte chodit ven. Zútulněte si domov okrasnými dřevinami v květináči

Hitem současnosti jsou okrasné stromy v domácnosti! S nástupem podzimu venku zeleně ubývá a začínáme trávit více času doma či na terase, proto jsou okrasné stromy v květináčích skvělý způsob, jak zútulnit domácí prostor a zároveň se těšit ze zelených větví po celý rok. Které druhy patří mezi nejoblíbenější?

Pachira

Jedná se o mimořádně působivý strom, který přitahuje pozornost svým charakteristickým kmenem spleteným do copu. Listy pachiry připomínají tvar ruky a mají intenzivní zelenou barvu. Rostlina pochází z tropických oblastí Jižní Ameriky. V květináči dosahuje výšky asi 1–1,5 m, ale bohužel kvete zřídka. Pachira je ideálním druhem pro ty, kdo zapomínají na pravidelnou zálivku. Má ráda jasná místa, avšak plné slunce jí vadí.

Mohlo by vás zajímat:  S pavouky v domácnosti zatočí známý domácí mazlíček, ale i úklid pomocí aromatických prostředků
Zdroj obrázku: Freepik

Gardénie

Gardénie je nižší strom, který v domě dosahuje výšky až 50 cm. Během období kvetení zaujme především sněhobílými a intenzivně voňavými květy. Po celý rok vypadá krásně díky klenutému tvaru a zeleným lesklým listům. Bohužel jsou v kultivaci poměrně náročné. Potřebuje mírně kyselý substrát, nejlépe směs kompostové půdy, rašeliny a písku, rozptýlené světlo a teploty až 20 °C. Gardénie netoleruje jak sucho, tak příliš mnoho vlhkosti.

Bugenvilea

Pohádkově kvetoucí rostlina s dřevitým kmenem, kterou lze pěstovat také ve formě stromu. V domácích podmínkách může bugenvilea dosáhnout výšky asi 2 m. Během období květu zaujme četnými „tkáňovými“ květy v bílé nebo intenzivní růžové či fialové barvě. Strom vyžaduje slunné místo, hojné zalévání v létě (vypadá skvěle na terase nebo balkoně) a hnojení přípravky pro kvetoucí rostliny.

Mohlo by vás zajímat:  Vlhkost v interiéru je v zimě častý jev, pomůžou šikovné odvlhčovače i správné větrání
Zdroj obrázku: Freepik

Areka obecná

Jde o jednu z nejoblíbenějších rostlin pěstovaných v květináčích. Je okouzlující, jemná a elegantní. Pyšní se opeřenými zelenými listy, které se jemně ohýbají do oblouku. Areka je nenáročná na pěstování – potřebuje rozptýlené světlo, vlhký vzduch a neustále vlhký substrát. Areka čistí vzduch od toxinů a hydratuje vzduch.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/home/gardening/g26477167/best-indoor-trees/
Přidat na Seznam.cz