Home 3593729 1280

Za čistou koupelnou stojí především pravidelný úklid, s pár triky je to hračka

Koupelna je místnost, kterou používáme několikrát denně, a měli bychom tak věnovat její čistotě největší pozornost. Některé základní činnosti je potřeba dělat velice často, jiné až tolik ne, ale minimálně čas od času je potřeba celou koupelnu a její součásti zkontrolovat a odstranit případné závady. Poradíme vám, co dělat a na co se zaměřit, aby vaše koupelna byla vždy hygienicky čistá.

Toaletní mísa

Pokud je vaše koupelna spojena i s toaletou, je třeba přednostní pozornost věnovat toaletní míse, protože ta se při nedostatečné hygieně a očistě může stát zdrojem nebezpečných patogenů. Dovnitř mísy nalijte vhodný prostředek, nejlépe takový, který se prodává v láhvi se speciálně tvarovanou horní částí, která umožní, aby se přípravek dostal i pod okraj mísy. Prostředek nechte působit a mezitím omyjte vnější část toalety. Poté pomocí štětky dobře vyčistěte vnitřek toalety a spláchněte.

Mohlo by vás zajímat:  Zbavte se zápachu na toaletě pomocí hřebíčku nebo pěny na holení
Zdroj obrázku: Pixabay

Police, vana, umyvadlo a zrcadlo

Z polic je třeba sundat všechny předměty a povrch polic přetřít vlhkým hadříkem. Než budete kosmetiku a další předměty na poličky vracet, proberte je, zda například některé lahvičky nejsou již prošlé nebo prázdné.

Vanu a umyvadlo vyčistěte vhodným přípravkem a opláchněte je studenou vodou. Když je poté také utřete do sucha, nebude nutno je čistit každý den. Zrcadlo omyjte a vyleštěte. Pokud na bateriích nebo na zrcadle zůstaly zaschlé kapky vody, vyleštěte je.

Mohlo by vás zajímat:  Nejvíce bakterií číhá v koupelně. Postarejte se o hygienickou čistotu jednoduchými kroky
Zdroj obrázku: Pixabay

Domácí čisticí prostředky

Pokud potřebujete umýt koupelnu a nemáte k dispozici klasické čisticí prostředky na chemické bázi nebo se jim chcete vyhnout, můžete si z několika běžných ingrediencí vyrobit účinná čistidla i doma.

Spolehlivou kombinaci představuje především voda a běžný ocet. Dejte je do láhve opatřené rozprašovačem, postříkejte místa, která jsou znečištěná, nechejte působit a poté setřete pomocí hadříku nebo houbičky. Intenzivní vůně octa se není třeba obávat, obvykle rychle vyprchá.

Pokud se na bateriích, trubkách nebo kovovém rámu starších typů van objeví usazený vodní kámen, stačí jej důkladně potřít půlkou citronu, nechat působit přibližně 15 minut a poté otřít měkkým hadříkem.

Zdroj: https://www.mollymaid.com/practically-spotless/2013/january/10-steps-on-how-to-clean-a-bathroom-fast-and-eff/
Přidat na Seznam.cz