Washing Powder 1500058 1920

Jak vybrat prací prášek, který splní svůj účel

Možná to znáte, koupíte si drahý prací prášek a očekáváte dokonalý výsledek. Místo toho se ale prášek nerozpouští, zanechává skvrny, nebo dokonce barevné prádlo vybělí. Bohužel cena mnohdy nezaručuje kvalitu a skvělá reklama naznamená skvělý produkt. Na druhé straně však ne vždy je na vině jen výrobce. Někdy za špatným výsledkem stojí i nevhodné používání. Proto při výběru pracího prostředku zohledněte nejen cenu a kvalitu, ale i jeho určení.

Prášek na prádlo

Prášek v sypké podobě je vhodný zejména pro hodně špinavé prádlo. Pokud máte malé děti asi vám nebudou cizí kalhoty od bahna či trávy nebo tričko od rajské omáčky. Prášek je na tuto špínu ideální, zvláště pokud se jedná o bílé prádlo, protože díky bělidlům udrží oblečení krásně bílé. Další jeho nespornou výhodou pak i jeho univerzálnost a široké rozmezí teplot, které se pohybuje od 30 do 90 °C. Pozor si jen dejte u prádla barevného, tam by bělidla mohly škodit, proto se vždy ujistěte, že je prášek neobsahuje.

Mohlo by vás zajímat:  Inkoustové skvrny patří k nejodolnějším, s našimi vychytávkami svůj boj ale prohrají
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Prací gely

Gely oceníte, pokud potřebujete prát při vysokých teplotách, protože obsahují větší množství neiontových tenzidů, které chrání vlákna. Určitě vás také potěší, že gely nezanechávají bílé stopy po nerozpuštěném prášku a ani nezpůsobují blednutí barev. S klidem tak můžete prát černé i barevné prádlo a nedělat si starosti se ztrátou sytosti. Říkáte si dokonalý prostředek? Skoro. Jedinou totiž nevýhodou asi bude, že si prací gely bohužel moc neporadí se silnějšími skvrnami. Pokud ale už nemáte malé děti, tak jistě oceníte:

  • Praní při vysokých teplotách
  • Absolutní rozpustnost
  • Zachování původních barev
Mohlo by vás zajímat:  Dlaždice v koupelně budou znovu zářit. Spolehněte se na přírodní prostředky

Tablety na praní

Tablety se vyznačují podobnými vlastnostmi jako gely, jsou však mnohem více univerzálnější. Vkládají se přímo do bubnu pračky, proto se účinněji podílejí na odstraňování skvrn z barevného a černého prádla. V porovnání s práškem se také lépe rozpouští a obsahují vyšší koncentraci aktivních látek. A nevýhoda? Jedna by se také našla a tou je vyšší pořizovací cena.

Přidat na Seznam.cz