Z jahodového mlsání mít výčitky nemusíte. Při správném uskladnění vydrží oblíbené ovoce dlouho čerstvé

Z jahodového mlsání mít výčitky nemusíte. Při správném uskladnění vydrží oblíbené ovoce dlouho čerstvé

Jahody jsou velmi oblíbenou letní plodinou, kterou si můžeme snadno na své zahradě vypěstovat. Najdeme je také na farmářských trzích nebo si je můžeme koupit ve stánku u silnice. Jak je ale skladovat, abychom po nich za dva dny nezaplakali?

Jahody jsou cenným zdrojem vitaminů

Jahody jsou plody, které jsou velmi ceněné. Kromě toho, že jsou krásně červené a chutné, jsou také velmi zdravé. Pečují o naše srdce, také jsou vhodné při hubnutí. Zabraňují otokům a působí blahodárně na náš nervový systém. Jak si je připravit a jak je skladovat? Bohužel jahody patří mezi potraviny, které se mohou rychle zkazit a ztratit nejen cenné složky, ale také pevnost a chuť.

Mohlo by vás zajímat:  Pár drobných změn oživí interiér a zútulní prostor. Nebojte se kombinovat materiál a barvy

Z jahod si můžete udělat spoustu lahodných pokrmů. Oblíbené jsou jahodové knedlíky, můžete je zpracovat v marmeládu nebo zamrazit na pozdější dobu. V ledničce je skladujte pouze neumyté, protože pod vodou by ztratily svou pevnost. Nikdy je nenechávejte v igelitovém pytlíku a nezavírejte je do plastových nádob. Jahody vložte čerstvé, nepoškozené a hlavně nemyté do ploché nádoby a dejte do horní police v chladničce. Než je budete podávat, nechte je alespoň půl hodiny odležet na lince.

Zdroj obrázku: Freepik

Pro jahody nejsou vhodné nízké teploty

Jahody umyjte až předtím, než je budete podávat nebo zpracovávat. Odstraňte hlavně jejich stonky, které nejsou vhodné ke konzumaci. Zralé, nepoškozené nebo sušené plody můžete dokonce zamrazit, a tím si jejich čerstvost prodloužit o několik měsíců. V této formě naštěstí neztratí cenné vitaminy a uchovají si také antioxidanty, které jsou nezbytné pro naše zdraví.

Mohlo by vás zajímat:  Konec urputného boje v kuchyni: s těmito šikovnými triky sklenici se zavařeninou otevřete raz dva

Čerstvé jahody si může dát každý, kdo má rád sladké ovoce – od dětí až po seniory. Pokud si je budete dopřávat pravidelně, vyhnou se vám zdravotní problémy, jsou totiž zázračným lékem  nejen díky obsaženým vitamínům, ale také minerálům, které jsou pro tělo nezbytné. Někteří lidé ale mohou mít na jahody alergii, a i kdyby si je rádi vychutnali, nemohou. Proto vy, kdo si je můžete dopřát do sytosti, tak udělejte. Vypěstovat si je můžete nejen na zahradě, ale také na balkoně nebo okenním parapetu.

Zdroj: https://www.thekitchn.com/the-best-method-storing-fresh-strawberries-23048250
Přidat na Seznam.cz