Inhalace s esenciálními oleji uleví při nachlazení i bolestech. Na výběr existuje mnoho druhů

Aromatické oleje si snadno sami vyrobíte. Stačí si vybrat nejoblíbenější vůni

Aromatické oleje jsou velmi oblíbené. Květinové vůně patří mezi nejpopulárnější, protože jsou jemné a hodí se téměř do všech domácností. Jestli se vám za ně nechce utrácet velké peníze, můžete si takové oleje připravit snadno a rychle doma. Stačí mít doma jen několik surovin, šikovné ruce a dobrou náladu.

Květinové oleje z okvětních lístků

K výrobě aromatických olejů si připravte kvalitní olivový nebo mandlový olej a také květinu, po které má olej vonět. Můžete nádobu s olejem naplnit například natrhanými okvětními lístky růži. Oleje byste měli míchat dřevěnou vařečkou. Nádobu pečlivě uzavřete, odložte na šest týdnů a poté přeceďte a uložte na tmavé a chladné místo. Tímto olejem si zjemníte pokožku po celém těle, zklidníte případné zarudnutí a snížíte napětí svalů.

Mohlo by vás zajímat:  Nadměrná hygiena tělu neprospívá. Snižuje obranyschopnost a vede k alergiím

Použít můžete i levanduli, kterou si doma také snadno vypěstujete. Malé květy položte na papírovou utěrku a dejte na teplé místo, ale nesmí to být na přímém slunci. Počkejte, než květy uschnou – to může trvat i několik hodin. Poté je trochu pokrájejte a osm lžic nasypte do nádoby s olejem, zavřete a na měsíc odložte na slunném místě. Po této době přeceďte, vymačkejte olej a nalijte do nádoby. Tento postup by se měl dvakrát opakovat a nakonec olej mějte uschovaný v tmavé lahvi v chladnější místnosti.

Mohlo by vás zajímat:  Řepkový olej je bohatým zdrojem omega-3 kyselin a vitamínů
Zdroj obrázku: Freepik

Vyrobte si i malé olejíčky do aromalampy

Stejným způsobem si připravíte také olejíčky do aromalampy, kterými můžete provonět celý domov. Navíc se díky olejům a jejich vůním zbavíte nepříjemného hmyzu, který celé léto poletuje kolem rozsvícených světel nebo jídla a pití.

Květinové oleje, šampony nebo sprchové gely jsou pro své jemné vůně mezi ženami velmi oblíbené. Populární jsou také květinové parfémy, které jsou velmi lehké, vydrží na kůži i několik hodin a působí jako magnet na muže. Vyberte si svou oblíbenou květinu a vyrobte si domácí přípravky, kterými oslníte.

Zdroj: https://www.wikihow.com/Make-Aromatherapy-Oils
Přidat na Seznam.cz