Ucpaný odtok vyčistíte snadno i bez instalatéra. Stačí zkombinovat správné prostředky

Ucpaný odtok vyčistíte snadno i bez instalatéra. Stačí zkombinovat správné prostředky

Pokud v koupelně cítíte nepříjemný zápach, voda vám odtéká dlouhé minuty nebo neodtéká vůbec, je možné, že máte ucpané trubky. V nejhorších případech je nutné volat instalatéra, ale pomůžete si také sami doma. Stačí použít domácí prostředky, díky kterým závadu snadno odstraníte.

Ve vaně nebo umyvadle nejčastěji najdete lidské vlasy

V koupelně často najdete vlasy, které zůstávají v odpadu. V kuchyni jsou to zase zbytky jídla, které zabraňují tomu, že voda bude správně odtékat. Můžete si do dřezu zakoupit mlýnek na odpad, ale nejedná se o levnou záležitost. Mnohdy postačí sítko, které je nutné jen pravidelně čistit.

Mohlo by vás zajímat:  Malá změna návyků pomáhá šetřit pitnou vodu i peníze

Můžete využít domácí metody, díky kterým odpad snadno vyčistíte a také ušetříte nějaké peníze za drahé prostředky z obchodu. Ve spíži najděte ocet, sůl nebo jedlou sodu. Jedlou sodu odměřte do hrnku do 3/4 a poté nasypte do odtoku. Na ni nalijte sklenici octa, který by měl být horký, nebo alespoň pokojové teploty. Směs bude hodně pěnit, takže raději použijte rukavice. Po 40 minutách můžete zbylou směs zalít vroucí vodou a mělo by být po problému.

Mohlo by vás zajímat:  Jak se správně starat o koberce, aby stále vypadaly jako nové?
Zdroj obrázku: Freepik

Vyzkoušejte bonbony v kombinaci s coca colou

Smíchat můžete také sůl a jedlou sodu ve stejném poměru přibližně 150–250 g. Nasypte do odtoku a po 15 minutách zalijte vodou. Tento postup udělejte večer, aby směs pak mohla působit celou noc. A ráno ještě zalijte horkou vodou. Vyzkoušet můžete také mentolové pastilky a colu. Bonbony rozdrťte, nasypte do odtoku, zalijte je colou a uvidíte, co to s odpadem udělá. Tento nápoj totiž obsahuje kyselinu orthofosforečnou, která odstraní rez a vyčistí odpad.

Mohlo by vás zajímat:  Množství prachu v domácnosti sníží pravidelný úklid a dostatečná ventilace

Z kombinace coly a pastilek vznikne směs, která odstraní ucpaný odpad a poradí si také se znečištěnou toaletou. Pokud tyto domácí metody nebudou fungovat, bude opravdu nutné zavolat instalatéra, který poradí, jak o odtok a následně i ucpané trubky pečovat, abyste jeho pomoc už nepotřebovali.

Zdroj: https://www.mrrooter.com/charlotte/about-us/blog/2019/april/easy-ways-to-avoid-calling-the-plumber/
Přidat na Seznam.cz