Vzduch v bytě pomůžou vyčistit krásné květiny, které navíc domov osvěží příjemnou vůní

Vzduch v bytě pomůžou vyčistit krásné květiny, které navíc domov osvěží příjemnou vůní

Vzduch by se měl v každém domě nebo bytě pravidelně měnit tím, že budete větrat. Mnoho lidí to ale nedělá, zvlášť v zimě, kdy jsou venku teploty pod bodem mrazu a lidé se bojí, že jim doma bude zima. Mnoho lidí ale netuší, že k osvěžení a vyčištění vzduchu mohou posloužit také rostliny. Jaké si můžete pořídit, aby se vám doma lépe dýchalo?

Zbavte se toxických látek v ovzduší pomocí květin

Rostliny provoní váš byt, navíc budou dobře vypadat. Okřídlený květ patří mezi ty, které umí čistit vzduch od různých škodlivých látek, které například ruší člověka při spaní nebo dýchání samotném. Lilie má velmi jemnou vůni, kterou si každý zamiluje. Vydrží navíc po celý den a můžete ji nechat na mnoha místech, potřebuje hlavně dostatek světla. Další rostlinou je meduňka. Tu si můžete sami vypěstovat na parapetu společně s dalšími bylinkami.

Mohlo by vás zajímat:  Pět originálních způsobů, jak využít kostky ledu v domácnosti

Má svěží vůni, ale je potřeba myslet na zalévání, protože potřebuje mít neustálou vláhu. Bude se jí dařit, i když ji dáte na velké množství světla, poradí si také se stínem. Můžete ji použít například do různých čajů nebo obyčejné vody. Orchidej je oblíbenou rostlinou, která vás svými květy bude těšit dlouhé měsíce, pokud budete vědět, jak se o ni starat. Existuje mnoho druhů a lišit se budou nejen vůní, ale také barvou nebo velikostí. Má ráda blízkost oken.

Mohlo by vás zajímat:  Domácí relaxační prostor se stane oázou klidu. K jeho vytvoření stačí i málo
Zdroj obrázku: Freepik

Růže jsou oblíbené květiny ve váze, ale koupíte je také v květináči

Růže jsou oblíbené květiny, které patří hlavně do vázy. Potřebují dostatek vody a také pomohou ze vzduchu odstranit látky, které tam nemají co dělat a my je musíme dýchat. V pravidelných intervalech si pak můžete užít jejich vůni, která je květinová a intenzivní. Pokud ji necháte na okně, díky větru budete mít doma opravdu útulno.

Zvláštní rostlinou je jasmín. Sice nemá tak výraznou vůni, ale pomůže vyčistit vzduch v interiéru. Potřebuje jen hodně světla a občasnou zálivku. Levandule patří mezi bylinky, které nejen čistí vzduch, ale přes léto vás zbaví například otravného hmyzu. Můžete ji také nasušit a vložit do šatních skříní, protože vyplaší moly.

Zdroj: https://www.countryliving.com/uk/wellbeing/a668/houseplants-to-purify-house-air/
Přidat na Seznam.cz