Skoncujte s nepříjemným zápachem jednou pro vždy

Asi každý touží po útulném příjemném prostředí, které nám má náš byt poskytnout. A vůně je velmi důležitý faktor. Někdo si doma zapaluje svíčky, někdo vonné tyčinky a někdo jen pravidelně větrá. Ať už děláte cokoliv z těchto činností, shodneme se, že zápach je nevítaným hostem. Bohužel právě s tím se každý z nás potýká.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Co smrad způsobuje a jak tomu můžeme předejít

Někdy může proniknout zvenčí, ale většinou pochází z vašeho koše. Určitě se vám někdy stalo, že jste byli delší dobu doma, pak jste se rozhodli jít nakoupit a při návratu z čerstvého vzduchu jste zjistili, jak to doma nevábně voní. Hlavní příčinou je organický odpad. V dnešní době mnoho lidí třídí, tím pádem zápach může pocházet z více nádob najednou. Zde jsou dva první jednoduché tipy.

  • dohodnout se s ostatními členy domácnosti na službách, čímž předejdete nepravidelnému vynášení a následnému zápachu
  • skladovat odpad v menších nádobách

Pokud vám ale nevadí si ruce trochu zašpinit, můžete použít jednu z následujících rad.

Tipy na čištění odpadkového koše

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Aby se zápachu předešlo, je třeba nádobu pravidelně umývat. Většinou vám k tomu bohatě stačí gumové rukavice, voda a čisticí prostředek. Je to nejúčinnější metoda a zabere vám jen chvilku. Pokud chcete zvolit trochu přírodnější variantu, použijte ocet. Stačí půl sklenice octa nalít do 4 litrů vody a koš důkladně vydrhnout. Můžete dokonce využít chléb namočený do octu a požít ho místo houbičky. A pro staromilce doporučuji využít noviny. Absorbují vlhkost a koš vám potom nebude tolik zapáchat. Nemusíte si samozřejmě dát za cíl jen, aby vám koš nezapáchal. Může vám vonět! Na to doporučuji použít esenciální oleje nebo citrusovou kůru. Oleje z levandule, citrusů, máty a čajovníku jsou pro tento účel nejlepší volbou.

Mohlo by vás zajímat:  Zázrak z koupelny si poradí s vrzáním dveří, zaseknutým zipem nebo sraženým oblečením

 

 

 

Přidat na Seznam.cz