Staré nylonové punčochy je škoda vyhodit. Hodí se k zajímavým trikům, které usnadní život

Staré nylonové punčochy je škoda vyhodit. Hodí se k zajímavým trikům, které usnadní život

Nylonové punčocháče jsou na trhu již velmi dlouho, ale můžete je využít i jinak než k pouhému nošení. Můžete s nimi snadno vyleštit například okna, ale hodí se také na kožené boty. S jejich pomocí můžete v domácnosti udělat zázraky, stačí jen vědět, jak je použít. A s tím vám poradíme.

Ztratili jste náušnici? Zkuste nylonovou punčochu

Punčocháče jsou kousek oblečení, který se velmi často a rád trhá. I když na nich budete mít oko, nemusíte je hned vyhazovat do koše, protože poslouží ještě k jiným účelům, které vám ukážeme. Například se hodí na leštění skel v domácnosti. Nylonové punčochy skvěle poslouží jako leštidlo na okna místo papírových ručníků nebo novin. Na oknech nezůstanou žádné pruhy a budou krásně zářit. Použít je můžete také v koupelně na zrcadla.

Mohlo by vás zajímat:  Odstátá voda přes noc není k pití vhodná
Zdroj obrázku: Freepik

Punčochy vám pomohou najít ztracenou náušnici nebo jinou drobnost. Všechno, co musíte udělat, je položit kousek punčochy na potrubí vysavače, upevnit ji a poté normálně podlahu nebo koberec vysát. Nakonec odstraňte punčochu a zkontrolujte, jestli mezi odpadky není předmět, který hledáte. Punčochy pomohou náušnici nebo sponku najít bez větší námahy.

Pomohou s úklidem a vyleští vám obuv

Jestli se nemůžete dostat pod myčku, sporák nebo lednici, ale potřebujete tam vytřít nebo zamést, můžete si punčochy smotat do kuličky, připevnit je gumičkou například k násadě od koštěte a zasunout pod spotřebič. Vyleští také vaše boty, které budou zářit jako nové. Funguje to na stejném principu jako leštění oken. Na boty můžete použít například krém na ruce, aby byly ještě více vyživené.

Mohlo by vás zajímat:  Pokojové rostliny je vhodné volit s ohledem na domácí mazlíčky

Pokud si nevíte rady s čištěním kartáče na vlasy, pomůže jednoduchý trik. Stačí na něj dát kousek punčochy a normálně se učesat. Až bude špinavý, punčochu odstraníte a vyměníte starý kousek za nový. Tak bude kartáč čistý během několika sekund.

Zdroj: https://www.apartmenttherapy.com/20-interesting-household-uses-for-old-nylon-hose-stockings-212234
Přidat na Seznam.cz