Vyzrajte na srst vašeho domácího mazlíčka. K vyčesání stačí pouze gumová rukavice a běžná tavná pistole

Vyzrajte na srst vašeho domácího mazlíčka. K vyčesání stačí pouze gumová rukavice a běžná tavná pistole

Srst domácích mazlíčků přináší radosti, ale i starosti. Pokud se se svým psem nebo kočkou mazlíte, je srst velmi příjemná a měkká na dotek. Přináší ale i problémy. Pokud zvíře takzvaně líná, je jeho srst doslova všude. Na zemi, na gauči a po pohlazení i na naší ruce. V takových případech je nezbytné se o línající zvíře starat a srst mu vyčesávat.

Speciální nástroje nejsou nezbytné

Nabídka produktů, které umožní o domácí mazlíčky pečovat, je poměrně rozmanitá. Není problém pořídit celou řadu pomůcek na vyčesávání srsti. Některé jsou více či méně efektivní. A to stejné lze říci i o ceně. Některé obyčejné kartáče pořídíte za pár korun, ale za jiné nástroje na vyčesávání srsti lze zaplatit doslova majlant.

Mohlo by vás zajímat:  Ne vždy je lednička nejlepší nápad. Některé potraviny ztratí chuť, strukturu, nebo dokonce zplesniví

Mnohdy ale není nutné utrácet ani korunu. Stačí si pomoci tím, co máme běžně doma. Pokud jste ve zverimexu viděli vyčesávací rukavici na srst, a překvapila vás její cena, tak si ukážeme, jak si ji lze vyrobit doma, za pár korun.

Zdroj obrázku: Freepik

Stačí jenom dvě věci

Co budete potřebovat? Základem je samozřejmě rukavice. Ideálně gumová, pokud možno co nejpevnější. Dá se použít třeba ta, kterou používáte na úklid – v takovém případě ji nezapomeňte důkladně umýt, aby na ní nebyly zbytky čističů. Dále už vám stačí pouze tavná pistole na silikonové kapsle. Známá pomůcka, která se hodí při výrobě jakýchkoliv dekorací, kdy právě rozpuštěným silikonem nahrazujete běžné lepidlo.

Mohlo by vás zajímat:  Když se baterie v koupelně a kuchyni nelesknou, je na vině nejznámější chyba. Napravit ji pomůže obvaz z domácí lékárny

Postup výroby vyčesávací rukavice je snadný

Máte rukavici i silikonovou pistoli s včetně její náplně? Pokud ano, můžete ji nahřát a poté začněte náplň dávkovat na rukavici. Vytvářejte vždy malý  kopeček silikonové náplně, který budete umísťovat jak na oblast prstů rukavice, tak i na dlaň. Poté už stačí jenom počkat na to, až náplň zatvrdne a zchladne. V tu chvíli je jednoduchá vyčesávací rukavice na srst vašeho mazlíčka hotová a připravená k použití. A je jedno, zda máte psa, kočku, nebo třeba zakrslého králíka.

Zdroj: Life Hacks
Přidat na Seznam.cz