Soda1

Jedlá soda je univerzální prostředek, který nesmí chybět v žádné domácnosti

Jedlá soda má hned celou řadu použití, která je dobré znát. Mohou pomoci při mnoha činnostech v domácnosti. Jedlá soda je levnou surovinou, která stojí opravdu pouze pár korun, a přitom dokáže usnadnit tolik práce. Zaručeně je prostředkem, který by neměl chybět v žádné domácnosti. Na co všechno je možné jedlou sodu použít, se dočtete zde.

Zdroj obrázku: Freepik

Čištění odpadu

Jedlá soda dokáže pomoci nejenom s ucpaným odpadem, ale také s vodním kamenem, který se v něm může nacházet, a s nepříjemným pachem, který se mnohdy line, a to zejména z odpadu v kuchyni, kde dřez přichází do styku s nejrůznějšími zbytky potravin. Pokud vás trápí ucpaný odpad, napusťte trochu vody, přidejte do ní jedlou sodu a počkejte, až voda s jedlou sodou úplně odteče.

Mohlo by vás zajímat:  Stěhování z velkého domu do malého bytu je noční můra, na kterou platí jen osvědčené triky

Eliminace zápachu

Jednou z vlastností, kterými se jedlá soda vyznačuje, je obecně eliminace jakéhokoli zápachu. Pokud vás tedy trápí prkénko zavánějící od ryb, umyjte ho jedlou sodou. Line se zápach z toaletní mísy? Nasypte do ní jedlou sodu, nechte přes noc působit, záchod vyčistěte a spláchněte. Vadí vám zápach v místnosti či ve skříni? Rozmístěte otevřené skleničky či krabičky s obsahem jedlé sody do míst, kde vás trápí jakýkoli zápach. Jednou za dva týdny jedlou sodu vyměňte za novou.

Mohlo by vás zajímat:  Banální metoda pomůže vytopit byt zdarma. Stačí uvařit večeři a otevřít dveře
Zdroj obrázku: Freepik

Čištění grilu

Ani čištění grilu není činností na pár minut. Pokud ale použijete jedlou sodu, mohla by být. Mastnota, spáleniny i zbytky jídla a uhlí z grilu dostanete poměrně snadno. Jediné, co musíte udělat, je nasypat do misky jedlou sodu a přidávat k ní po malých douškách vodu tak dlouho, dokud nevznikne konzistence pasty, kterou budete moci nanést na vlhký hadr a celý gril s ním dokonale umýt. Až budete mít gril čistý, stačí jen opláchnout vodou, abyste se zbavili zbytků jedlé sody se všemi nečistotami, které na sebe nalepila. Pak už gril nechte jen dokonale uschnout a uklidit tam, kam patří. Bude perfektně připravený na další grilování.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/baking-soda-benefits-uses
Přidat na Seznam.cz