Jak získat a udržet si bohatství podle tradičních pověr: fotky v peněžence a ohnuté bankovky nosí smůlu

Předsudky a pověry o bohatství můžete najít ve všech společenských vrstvách. Někteří věří, že bohatství jejich peněženek bude výsledkem tvrdé práce, úspor a motivace. Jiní věří, že dodržování určitých pověr jim pomůže, aby k sobě peníze přitáhli. Co dokáže vyhnat peníze z peněženky a čeho byste se měli raději zbavit? Podívejme se na dva největší mýty o financích.

Finanční energie je pro některé velmi důležitá

Mnoho lidí věří v takzvanou finanční energii. Ta by měla zajistit, že při splnění určitých pravidel získáte hodně peněz a bohatství se vás bude držet, i když nebudete pracovat více než nyní. Jistě znáte pověru, že máte na Nový rok jíst pokrm s čočkou nebo nepokládat tašku či batoh na zem, protože vám peníze uniknou z ruky. Ať na pověry věříte, nebo ne, neměli byste nic riskovat. Co byste neměli dávat do peněženky, abyste neblokovali tuto energii?

Zdroj obrázku: Freepik

Tyto předměty si nenechávejte v peněžence

Finanční energie se řídí podle pravidel feng šuej. Peněženka by proto neměla být nikdy poškozená, špinavá nebo ošuntělá. Děravá peněženka znamená díru v rozpočtu, která vám může hodně uškodit. V peněžence byste měli nechávat jen bankovky, mince a aktivní karty, které používáte. Účtenky tam nikdy nenechávejte, protože údajně blokují příliv hotovosti.

Mohlo by vás zajímat:  Každý správný houbař má svůj oblíbený způsob, jak uchovat houby na celou zimu

Budete se divit, ale v peněžence by se neměly nacházet ani fotky příbuzných a přátel, kteří vám příliš nepřejí nebo po vás neustále chtějí peníze. Můžete k sobě totiž přitáhnout dluhy, které ve svém životě rozhodně nechcete. Zvolit byste měli také velkou peněženku, ve které se nebudou peníze ohýbat napůl.

Na barvě záleží

Feng šuej dává velký význam i volbě barvy. Jestli nechcete mít problémy s finanční likviditou, musíte se zaměřit i na barvu. Ženy by měly mít červenou nebo zelenou. Pro muže je nejlepší černá nebo tmavě modrá peněženka. Kromě peněz byste v ní měli nosit také čtyřlístek nebo fotky lidí, kterým přejete štěstí.

Zdroj: https://www.snbonline.com/about/news/strange-money-superstitions-from-around-the-world
Přidat na Seznam.cz