Jak získat a udržet si bohatství podle tradičních pověr: fotky v peněžence a ohnuté bankovky nosí smůlu

Jak získat a udržet si bohatství podle tradičních pověr: fotky v peněžence a ohnuté bankovky nosí smůlu

Předsudky a pověry o bohatství můžete najít ve všech společenských vrstvách. Někteří věří, že bohatství jejich peněženek bude výsledkem tvrdé práce, úspor a motivace. Jiní věří, že dodržování určitých pověr jim pomůže, aby k sobě peníze přitáhli. Co dokáže vyhnat peníze z peněženky a čeho byste se měli raději zbavit? Podívejme se na dva největší mýty o financích.

Finanční energie je pro některé velmi důležitá

Mnoho lidí věří v takzvanou finanční energii. Ta by měla zajistit, že při splnění určitých pravidel získáte hodně peněz a bohatství se vás bude držet, i když nebudete pracovat více než nyní. Jistě znáte pověru, že máte na Nový rok jíst pokrm s čočkou nebo nepokládat tašku či batoh na zem, protože vám peníze uniknou z ruky. Ať na pověry věříte, nebo ne, neměli byste nic riskovat. Co byste neměli dávat do peněženky, abyste neblokovali tuto energii?

Mohlo by vás zajímat:  Realitním makléřům se prodlužuje čas na složení zkoušek. Ministryně Dostálová řekla důvody
Zdroj obrázku: Freepik

Tyto předměty si nenechávejte v peněžence

Finanční energie se řídí podle pravidel feng šuej. Peněženka by proto neměla být nikdy poškozená, špinavá nebo ošuntělá. Děravá peněženka znamená díru v rozpočtu, která vám může hodně uškodit. V peněžence byste měli nechávat jen bankovky, mince a aktivní karty, které používáte. Účtenky tam nikdy nenechávejte, protože údajně blokují příliv hotovosti.

Budete se divit, ale v peněžence by se neměly nacházet ani fotky příbuzných a přátel, kteří vám příliš nepřejí nebo po vás neustále chtějí peníze. Můžete k sobě totiž přitáhnout dluhy, které ve svém životě rozhodně nechcete. Zvolit byste měli také velkou peněženku, ve které se nebudou peníze ohýbat napůl.

Mohlo by vás zajímat:  Vazelína pro krásu i zdraví: možnosti jejího využití potěší každého

Na barvě záleží

Feng šuej dává velký význam i volbě barvy. Jestli nechcete mít problémy s finanční likviditou, musíte se zaměřit i na barvu. Ženy by měly mít červenou nebo zelenou. Pro muže je nejlepší černá nebo tmavě modrá peněženka. Kromě peněz byste v ní měli nosit také čtyřlístek nebo fotky lidí, kterým přejete štěstí.

Zdroj: https://www.snbonline.com/about/news/strange-money-superstitions-from-around-the-world
Přidat na Seznam.cz