Zatuchlina1

Vyžeňte ze skříní zápach i nechtěné škůdce: použití přírodních metod je snadné

Trápí vás zatuchlá vůně, plísně nebo moli ve vašem šatníku? Řekneme vám, jak se těchto problémů efektivně zbavit a jak může vaše skříň příjemně vonět a být ideálním místem pro skladování oblečení i prádla. Vyzkoušejte některé z našich triků a už nikdy vás tyto potíže nebudou trápit.

Použijte sodu nebo stelivo pro kočky

Zní to možná trochu bláznivě, ale obě tyto ingredience mají skvělou schopnost pohlcovat pachy. Pokud tedy umístíte trochu sody na talířek a dáte jej do skříně nebo do šuplíku na prádlo, můžete si být jisti, že vás žádné pachy trápit nebudou. To samé platí pro stelivo pro kočky. To můžete dát třeba do botníku. Obměňujte je každých 5 dní.

Mohlo by vás zajímat:  Tipy, díky kterým vydrží řezané pivoňky ve váze déle krásné

Použijte ocet

Vnitřek nábytku umyjte hadříkem namočeným ve velmi teplém octě. Můžete také použít octový roztok (2 lžíce octu na litr vody). Udělejte to několikrát během dvou dnů a veškeré pachy i potenciální škůdci velmi rychle zmizí.

Zdroj obrázku: Freepik

Pomůže i hřebíček a citrusy

Na dno skříně dejte na talíř lehce rozdrcený hřebíček a k tomu přidejte pár plátků sušeného pomeranče nebo citronu. Stejně dobře poslouží také slupky od citrusů. Obměňujte je každý týden.

Destilát a citron jako nepřemožitelná kombinace

Na dno skříní a do polic postavte otevřené lahve s destilátem, do kterého přidáte ještě pár kapek citronu. Doplňujte každých pár dní.

Mohlo by vás zajímat:  Zářivě lesklé příbory a perfektně ostré nože jsou pýchou každé kuchyně. Pečujte o ně správně

Voňavá levandule

Zavěste si mezi oblečení gázové kapsičky naplněné sušenou levandulí. Také je vložte do komory, do úložných prostor nebo botníků. Zbavíte se tím nejen pachu, ale také nezvaného hmyzu.

Zdroj obrázku: Freepik

Horké mléko

Chcete-li eliminovat zápach plísní, umístěte do středu skříně hrnek horkého mléka. Vyjměte ho, jakmile vychladne. Mléko pohltí veškerý zápach a pomůže vám zbavit se plísní.

Pravidelný úklid

Vzniku zápachu se dá snadno zabránit pravidelným úklidem. Na pomoc si vezměte vhodný dezinfekční prostředek a nebojte se ze začátku prostory vytírat i každý den. Jakmile se situace zlepší, postačí uklízet jen jedenkrát do týdne.

Zdroj: https://molekule.science/musty-smells-getting-rid-of-them-from-your-home-clothes/
Přidat na Seznam.cz