Škůdci se mohou objevit kdekoliv. Vyžeňte je ze svého domova pomocí přírodních metod

Škůdci se mohou objevit kdekoliv. Vyžeňte je ze svého domova pomocí přírodních metod

Nepříjemní komáři, můry nebo moli se mohou objevit kdekoliv v domě a napáchat mnoho škod. Jak se nezvaných návštěvníků rychle zbavit? Pomoci si můžete domácími prostředky. Pokud nezafungují, budete muset zakročit rázněji a v obchodě koupit chemické přípravky, jejichž účinnost je zaručena.

V šatně můžete najít moly, kteří vám zničí oblečení

Jaké látky mají moli rádi? Kožešina, vlna, prachové peří – můžete je najít mezi oblečením nebo ložním prádlem. Pokud ale objeví bavlnu nebo len, ani tím nepohrdnou. Jakmile v šatníku najdete stopy po molech, musíte odstranit veškeré látky, které hmyz napadl. Zbytek oblečení vezměte ven a protřepejte. Nakonec je dejte na slunce, abyste se molů zbavili.

Mohlo by vás zajímat:  Na skvrny od ovoce běžné čisticí prostředky často nestačí, inspirujte se radami našich babiček

Skříň budete muset vyčistit. Stačí obyčejný ocet nebo voda s aromatickým olejem – vhodná je levandule. Oblečení by se mělo pravidelně větrat, hodí se otevřené skříně. V koupelně můžete najít stříbrné rybičky nebo šváby. Mají rádi vlhké místnosti a temné kouty. Je tedy nutné koupelnu pravidelně větrat, aby byla suchá a nelákala nezvané hosty.

Zdroj obrázku: Freepik

V kuchyni můžete najít moly nebo mravence

Stříbrné rybky nemají rády prostředky s chlorem, použít proti nim ale můžete také ocet nebo jiné prostředky. Proti švábům funguje směs boraxu a obyčejného cukru, kterou nasypte do rohu místnosti. V kuchyni můžete kromě mravenců najít také potravinové moly.

Mohlo by vás zajímat:  Kvalitní izolace oken udrží teplo uvnitř bytu a sníží náklady na vytápění

Ti se nebojí zalézt i do těch nejmenší skulin, kde máte mouku nebo těstoviny. Snadno si je totiž můžete donést zabalené domů, dostanou se také do sladkých čokolád. Pokud je ve spíži najdete, je nutné všechno vyhodit a zakoupit potraviny nové. Až budete mít všude čisto, můžete pořídit speciální nalepovací odpuzovače, na které se moli nalepí a nemohou odlétnout. I spíž byste měli po kontaktu s moly pečlivě vyklidit a vytřít. Dejte pozor také na larvy a jejich vajíčka, která nemusí být na první pohled viditelná. Molů je ale těžké se zbavit nadobro, rádi se vracejí.

Zdroj: https://www.webmd.com/a-to-z-guides/ss/slideshow-bugs-in-your-house
Přidat na Seznam.cz