Zehlicka1

Pouze dokonale čistá žehlička se postará o krásné prádlo. Nezapomínejte na pravidelnou údržbu

Žehlička patří mezi spotřebiče, které najdete v každé domácnosti. Ne každý ale miluje samotné žehlení. Je potřeba se o žehličku pravidelně starat, aby žehlila pořád stejně dobře a na oblečení nenechávala skvrny, které by mohly prádlo poškodit. Rez a vodní kámen bývají nejčastějšími problémy, se kterými si ale můžete snadno poradit díky domácím trikům.

Do žehličky se nehodí destilovaná voda, používejte vařenou

Vodní kámen se tvoří právě z destilované vody, která se nehodí do žehličky. Používejte filtrovanou vodu nebo převařenou z kohoutku. Do žehličky byste neměli přidávat žádné chemické přísady, poškodili byste jak žehličku, tak oblečení. V obchodech najdete velké množství přípravků na čištění žehlicí plochy. Většina z nich je ale plná chemikálií, které k čištění nepotřebujete. Proto raději zvolte domácí prostředky, které budou stejně účinné.

Mohlo by vás zajímat:  Ocet a jedlá soda vyčistí pračku a zbaví ji zápachu
Zdroj obrázku: Freepik

Pokud máte žehlicí plochu připálenou, pomůže jedlá soda a ocet. Smíchejte je dohromady, namočte do směsi hadřík a přiložte na žehlicí plochu. Můžete ještě posypat jedlou sodou a několik minut počkejte. Poté vyčistěte houbou. Jestli se připálenina sama neodlepí, namočte houbičku do horké vody a zkuste to znovu. Nakonec žehličku očistěte suchým hadříkem.

Žehličku byste měli čistit po každém žehlení

Pravidelné čištění je zárukou toho, že se v žehličce nebude hromadit vodní kámen ani nečistoty. Je proto nutné čistit ji po každém žehlení, abyste pak najednou neměli více práce. Několik minut stačí k tomu, aby vám žehlička sloužila dlouhé roky. Pokud se v ní usadí nečistoty, může se spotřebič ucpat a nebude fungovat, jak má.

Mohlo by vás zajímat:  Zařadit do jídelníčku mangold je snadné. Tato netradiční zelenina má rozhodně co nabídnout
Zdroj obrázku: Freepik

Nejlepší kombinace je ocet, voda a měkký hadřík. Nádržku na vodu vyčistěte octem s vodou, stejně také žehlicí plochu. Žehličku vyčistíte nejlépe, když bude mírně teplá. Použít jako prostředek můžete také obyčejnou zubní pastu.

Zdroj: https://classiccleaners.net/how-to-take-care-of-your-iron/
Přidat na Seznam.cz