Table 349678 1920

Dřevěný nábytek si zaslouží jemnou a přírodní péči, aby byl stále ozdobou interiéru

Čistý dřevěný nábytek je naprostým základem, pokud ho máte doma. Poradíme vám, jak se vyhnout základním chybám, které často způsobují trvalé poškození vašich oblíbených kousků (židlí, stolů a komod). Potřebovat k tomu přitom budete jen přírodní a osvědčené metody, které zajistí zářivou čistotu a potěší svým vzhledem. Vyzkoušejte je a úklid pro vás bude hned příjemnější.

Zdroj obrázku: Freepik

Odstranění prachu je na prvním místě

Úklid nikdy nezapomeňte zahájit důkladným utřením prachu. Dělejte to pravidelně a používejte jemný hadřík, který nepouští vlákna. Než budete používat jakýkoli produkt určený na dřevo, přečtěte si doporučení na štítku produktu a návod k použití. Prachu se můžete zbavit také pomocí vysavače, když použijete správný nástavec. Pokud ho nemáte, použijte hadřík z mikrovlákna.

Mohlo by vás zajímat:  Ocet pomůže s úklidem, při zahradničení i při péči o pleť

Čištění dřevěného nábytku pomocí čaje

K čištění tohoto přírodního materiálu jsou nejlepší přírodní suroviny. Kromě emulzí, sprejů nebo vosku můžete také použít obyčejný čaj, který pijete k snídani. Jak na to? Vše, co musíte udělat, je uvařit několik sáčků čaje v litru vody a odložit, dokud nevychladne. Poté do něj namočte měkký hadřík z mikrovlákna, opatrně jej vymačkejte a otřete nábytek. Poté musíte povrch otřít ještě jednou, tentokrát suchým měkkým hadříkem. Čajový nálev můžete používat také k ošetření dřevěných podlah.

Mohlo by vás zajímat:  Podestýlka pro kočky je řešením proti vlhkosti ve skříni nebo autě
Zdroj obrázku: Pixabay

Další možností je například leštidlo na boty, kterým můžete ošetřit nábytek z ovocných stromů. Nanést musíte jen malé množství produktu a měkkým hadříkem ho opatrně vyleštit. Skvělý je také olivový olej zředěný trochou octa, který dodá přírodnímu povrchu jeho zašlý lesk a nádherně ho vyčistí. Máte-li domácí vajíčka anebo vám po pečení zbyly vaječné bílky, můžete je také využít. Vyšlehejte je na tuhou pěnu a pomocí měkkého hadříku je vetřete do povrchu. Po pár hodinách proces opakujte.

Zdroj: https://www.bhg.com/decorating/lessons/furniture-guide/wood-furnishings-care/
Přidat na Seznam.cz