Využitím kyseliny citronové ušetří nadšenci stovky korun za hnojiva

Využitím kyseliny citronové ušetří nadšenci stovky korun za hnojiva

Použití této kyseliny je mnohem všestrannější, než byste si mysleli. Pokud si kyselinu citronovou spojujete jen s potravinářským průmyslem, budete překvapeni, kde všude ji lze využít. Tuto látku lze použít například také k hnojení rajčat a okurek. Díky této přísadě ožije domácí pěstování rostlin a úroda předčí vaše očekávání. Jak ji správně aplikovat, aby rostlinám prospěla?

Kdy potřebují rajčata a okurky hnojivo?

Možná si myslíte, že jste pro pěstování rajčat a okurek udělali maximum, máme pro vás ale tip, jak se o tyto rostliny postarat ještě lépe. Snad jste pro rajčata a okurky našli ideální stanoviště s dostatkem slunečního svitu, pravidelně tyto rostliny zaléváte a provádíte potřebná ošetření. Přesto můžete udělat ještě více. Aplikujte kyselinu citronovou, když vidíte, že:

  • růst sazenic a vývoj plodů byl zastaven,
  • listy se deformují, kroutí nebo opadávají,
  • spodní čepele listů žloutnou.
Mohlo by vás zajímat:  V myčce nádobí lze snadno umýt běžné věci do domácnosti
Zdroj obrázku: Freepik

Jak tato kyselina působí na rostliny?

Tato kyselina je skutečnou energetickou vzpruhou. Stimuluje růst a usnadňuje efektivní příjem klíčových živin z půdy. Díky citrátům, které jsou v této kyselině obsaženy, se urychlí proces přijímání živin, jako jsou fosfor a draslík.

Jak hnojit rajčata a okurky kyselinou citronovou?

Stačí smíchat jednu polévkovou lžíci této kyseliny s 10 litry vody. Nejvhodnější pro přípravu tohoto hnojiva je voda dešťová. Jedná se také o nejekologičtější a nejlevnější řešení. Po promíchání směs nemusíte nechávat odstát. Je prakticky ihned k použití. Asi litrem této směsi zalijte rajčata i okurky a poté použijte běžnou zálivku.

Mohlo by vás zajímat:  Rostliny do zahrady je vhodné vybírat s ohledem na typ půdy

Co můžete očekávat?

Obvykle tento postup stačí provést jednou až dvakrát za sezonu. Asi po jednom týdnu od aplikování zálivky se znatelně zlepší stav plodin. Zdravé sazenice a keře se hojně obsypou plody a vy už se můžete těšit na sklizeň. Toto hnojivo se nebojte použít také v případě cuket a paprik.

Zdroj: https://www.bioleaf.co.nz/articles/plant-growth-with-citric-acid
Přidat na Seznam.cz