Každý má v koupelně zubní pastu, málokdo však ví, jak ji může netradičně využít

Každý má v koupelně zubní pastu, málokdo však ví, jak ji může netradičně využít

Zubní pasta je věc, kterou používáme denně již několik desetiletí. S její pomocí máme zuby krásně čisté, zdravé a náš dech je příjemný. Kompletní ústní hygiena by bez pasty nebyla možná. Už malé děti se učí, že pasta je dobrý sluha, ale nesmí se to s ní přehánět.

Zubní pasta má ještě další využití v domácnosti

Se zubní pastou začínáme i končíme den. S její pomocí ale můžete také například odstranit pachy, například z různých nádob nebo obalů na lahve. Můžete vyzkoušet zubní pastu například na termosky, které ještě před vložením do myčky vydrhněte zubní pastou. Eliminuje také nepříjemné pachy z rukou, které máme „voňavé“ od česneku, cibule nebo ryb.

Mohlo by vás zajímat:  Lak na vlasy vylepší nejen účes. V domácnosti najde nejedno skvělé využití

S její pomocí se ale také zbavíte mastnoty na rukou nebo odstraníte automobilový olej, který se často používá při zahradničení. Zubní pasta dokonce pomáhá čistit železo. Pokud tak máte nástroje nebo předměty, které potřebují vyčistit, a nemáte po ruce žádný speciální prostředek, zkuste zubní pastu. Tu naneste na mokrý hadřík nebo ručník a jemně odstraňte nečistoty. Stejným způsobem odstraníte také drobné škrábance, ať z automobilu, nebo zahradnických nástrojů.

Zdroj obrázku: Freepik

Zkuste zubní pastu také na škrábance na obrazovkách

Kromě toho zubní pasta odstraní také škrábance na různých obrazovkách, jako je kvalitní televize, notebook nebo smartphone. Stačí ji otřít bavlněným měkkým hadříkem se zubní pastou a následně do sucha vytřít suchým hadříkem, aby byla obrazovka čistá.

Mohlo by vás zajímat:  Muškáty nejsou na pěstování náročné, pozor je třeba dávat na choroby a škůdce

Zubní pasta dokáže zázraky také při úklidu domácnosti. Odstraní nečistoty hlavně v koupelně, s její pomocí můžete vyleštit vanu nebo toaletu do vysokého lesku a bez použití chemických prostředků, které jsou drahé a v mnoha případech ani nefungují. Zubní pastu tak můžete použít nejen na čištění zubů, ale podle toho, jestli obsahuje, nebo nemá fluorid, také na ostatní činnosti v domácnosti.

Zdroj: https://bulverdenorthfamilydental.com/6-creative-alternative-uses-toothpaste/
Přidat na Seznam.cz