Coffee 171653 1920

Vyplní spáry na nábytku nebo odstraní zápach. Překvapivé využití kávy v každém domově

Kdo by nemiloval kávu. Někdo si ji dopřává s mlékem, jiný ji nevypije bez několika kostek cukru. Jak ale využít kávovou sedlinu, která zbyde po vypití? Můžete ji nejen nasypat na kompost nebo ji využít jako hnojivo, ale sedlina nabízí mnoho dalších použití. 

Pojivo nebo peeling

Pomocí kávové sedliny můžete snadno renovovat nábytek. Speciálně vytvořená kaše pomůže vyplnit mezery, které je potřeba zakrýt. Budete potřebovat čtyři čajové lžičky kávy a dvě lžičky vody. Promíchejte tak, abyste získali konzistenci pasty. Pomocí stěrky naneste směs na trhlinu v nábytku a počkejte, až zaschne. Povrch poté vyrovnejte brusným papírem a celý kus nábytku vyleštěte. 

Mohlo by vás zajímat:  Vaječná pasta je ideální jarní pochoutka. V odlehčené verzi není kalorická a dodá vitamíny

Zbytky kávy můžete využít také jako čisticí prostředek. Sedlinu zabalte do gázy nebo obvazu, pomůže k rychlejšímu zahojení ran. S pomocí sedliny se snadno zbavíte také mastnoty na pánvích nebo hrncích. Použít ji můžete i při úklidu kuchyně, kde se mastnota a nečistoty usazují na všech površích.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Peeling na celulitidu zakoupíte ve všech drogeriích. Když se podíváte na složení, hodně často v něm najdete kofein. Proč tedy nevyužít samotnou sedlinu? Budete potřebovat sklenici kávové sedliny, půl sklenice cukru, lžíci medu a dvě lžíce olivového oleje. Všechny suroviny důkladně promíchejte a aplikujte na tělo. Udělejte si příjemnou masáž míst, která potřebují odvodnit.

Mohlo by vás zajímat:  Charakteristické změny chování psa nemusí být banalitou, ukazují na nemoci které je nutné podchytit včas

Zbaví pachu v ledničce

Usušenou sedlinu dejte do misky a vložte do chladničky. Funguje jako jedlá soda a zbavíte vás nepříjemného zápachu. Jestli často pracujete s rybami, cibulí nebo česnekem, sedlina vás zbaví zápachu také z rukou. Pomoci může také proti nezvaným návštěvám koček na vaší zahradě.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Smíchejte sedlinu s pomerančovou kůrou a nasypte na místo, kam cizí kočky rozhodně nesměji chodit. Kočkám vůně této směsi vadí a budou si hledat jiné místo pro svou potřebu. Kromě peelingu na celulitidu ji můžete použít také v boji proti akné. Sedlinu smíchejte s medem a naneste jako pleťovou masku.

Přidat na Seznam.cz