Vymačkaný citron jako odpad jenom vypadá. Napomůže voňavé domácnosti i zářivé pleti

Vymačkaný citron jako odpad jenom vypadá. Napomůže voňavé domácnosti i zářivé pleti

Citron má dezinfekční a antioxidační vlastnosti. Jeho vůně působí blahodárně na náš nervový systém. Stejně jako citronová šťáva je plná vitamínů a může na náš organismus působit blahodárně, i citronová kůra obsahuje mnoho látek, které mohou být prospěšné. V dnešní době, na vlnách módy „zero waste“, kdy se lidé vracejí zpět k přírodě, nabírají na popularitě domácí triky, jak spotřebovat suroviny beze zbytku.

Proč tedy citronovou kůru nevyhazovat a jak ji v domácnosti využít?

Většina z nás používá citronovou kůru do pečení. Tento zázračný produkt se dá ale využít také jinak. Již naše babičky věděly, že mohou citronovou kůru použít i na úklid či dezinfekci. Pokud tento žlutý poklad nevyhodíte, můžete jej vložit například do myčky na nádobí, která rázem ztratí nepříjemný zápach. Mimo jiné, při spuštění vhodného mycího programu napomůže citronová kůra odstranit sediment ze sklenic a talířů. Při úklidu vám čerstvá citronová kůra pomůže také při čištění vany, nerezu, baterií a umyvadel. Pokud máte rádi vůni citrusů, stačí naloupanou kůru usušit v troubě a poté vložit do látkových pytlíčků. Takto vyrobené aromatické pytlíčky vám provoní celý dům.

Mohlo by vás zajímat:  Superpotravina dostupná každému: dýňová semínka jsou poklad, který čeká na objevení
Zdroj obrázku: Freepik

Jaké další využití má citronová kůra například v kosmetice?

Citronovou kůru lze použít i v kosmetice, například k výrobě tělového peelingu nebo masky na obličej. K přípravě peelingu vám poslouží sušená kůra z chemicky neošetřeného citronu, kterou smícháte s cukrem, olivovým olejem a trošku soli. Na pleťovou masku, která zjemní vaši pokožku a zbaví vás staré kůže, budete potřebovat jemně nastrouhanou citronovou kůru a stejné množství olivového oleje. Smícháním těchto dvou surovin vznikne pasta, kterou si naneste na obličej a po dobu 15 minut nechte působit na vaší tváři.

Mohlo by vás zajímat:  Jak získat a udržet si bohatství podle tradičních pověr: fotky v peněžence a ohnuté bankovky nosí smůlu

Využijte všechny blahodárné účinky citronu, které vám nabízí. Určitě se vám odvděčí.

Zdroj: https://food.ndtv.com/food-drinks/5-quick-and-sureshot-ways-to-get-more-juice-out-of-lemon-1740409
Přidat na Seznam.cz