Majonéza najde skvělé využití i mimo kuchyni. Pomůže uklidit a zjemní pokožku

Majonéza najde skvělé využití i mimo kuchyni. Pomůže uklidit a zjemní pokožku

Majonézu si dnes můžete koupit ve všech obchodech, mnohem častěji si ji lidé ale vyrábí sami doma. Není na tom totiž nic složitého. Potřebovat budete jen několik surovin, které smícháte dohromady, a vesměs máte hotovo. Víte ale, na co všechno můžete obyčejnou majonézu použít? Nehodí se jen do salátů nebo jako omáčka k hranolkům. Zkuste ji použít například k vyleštění komody nebo listů rostlin.

Majonézou můžete olejovat vrzající dveře

Pokud máte doma dřevěné komody a zůstávají na nich kruhy od sklenic, můžete je vyčistit pomocí majonézy. Stačí ji nechat několik minut působit a poté ji odstranit vlhkým hadříkem.  Komodu nakonec vyleštěte. V jiném případě pomůže s dveřmi. Pokud vám vržou panty, a to nejen u dveří, ale také u skříněk, můžete si pomoci majonézou. Stačí ji jen nanést na panty, několikrát otevřít a zavřít a máte hotovo. Zbytky majonézy očistěte.

Mohlo by vás zajímat:  Bydlení snů na Praze 5? Vilapark Klamovka vás přiměje v metropoli setrvat

Snadno s ní odstraníte také samolepky z nábytku, nebo dokonce lednice. Jestli máte malé děti, určitě znáte případ, že samolepky nalepí na místa, kam se úplně nehodí. Naneste na samolepku trochu majonézy, nechte působit a poté odstraňte vlhkým hadříkem. Je to velmi jednoduché a levné řešení. Hodit se bude také na nerezové spotřebiče, na kterých je vidět každý otisk prstu. Právě olej je surovinou, která má spoustu skvělých vlastností.

Zdroj obrázku: Freepik

Odstraňte žvýkačku nebo ji použijte do kosmetiky

Jestli na nábytku najdete přilepenou žvýkačku, nemusíte zoufat. I v takovém případě se dá použít majonéza, která ji odstraní. Pomoci může také klávesám na pianě. Pokud hrajete na tento hudební nástroj, majonéza pomůže klávesy vyleštit. Můžete ji použít také na výrobu kosmetických prostředků. Hodí se například na jemnou pokožku rukou, protože promašťuje a zvláčňuje.

Mohlo by vás zajímat:  Plesnivou potravinu nestačí odkrojit, napadený je celý produkt

Hodit se bude také na nehty nebo v létě, pokud to přeženete s opalováním. Pokožku můžete ošetřit nejen jogurtem nebo tvarohem, ale použít můžete také majonézu. Podrážděná pokožka bude zklidněna a oddálíte tím loupání pokožky, které je velmi nepříjemné.

Zdroj: https://www.epicurious.com/ingredients/cooking-with-mayonnaise-recipes-tips-grilled-cheese-chocolate-cake-article
Přidat na Seznam.cz