Kokosový olej si své místo v kuchyni už našel, skvělé využití ale najde také jinde

Kokosový olej si své místo v kuchyni už našel, skvělé využití ale najde také jinde

Kokosový olej je velmi oblíbenou surovinou, a to nejen v kuchyni, ale také v koupelně. Získává si čím dál větší popularitu, protože se rychle rozpouští a navíc má skvělé vlastnosti, které mohou podpořit například naši pokožku. Nejsou to ale jediné možnosti, jak ho využít. Podívejte se společně s námi, na co se vám kokosový olej může hodit.

Máte doma koženou sedačku nebo nábytek?

Kokosový olej můžete použít na ošetření kožené sedačky nebo dřevěného nábytku. Pokud se jedná o koženou sedačku, stačí ji jen otřít hadříkem, který namočte do kokosového oleje. Dokud se nebude lesknout, čistěte. Můžete ho také použít na dřevěný nábytek, který už není lesklý. Směs si připravíte ze tří lžic kokosového oleje, a dvou lžiček citronového šťávy. Promíchejte, naneste na dřevo a vyleštěte do vysokého lesku.

S pomocí kokosového oleje pak můžete také odstranit žvýkačku z koberce. Je to velmi častý problém, především v domácnostech, kde jsou malé děti. Vezměte si hadřík, namočte ho do kokosového oleje a třete žvýkačku, dokud nebude měkká a nepůjde snadněji z koberce odstranit. Hodit se bude také na odstranění etiket z různých sklenic. Vatový tampon namočte do oleje a přitiskněte na štítek nebo etiketu. Olej je změkčí a ulehčí odstranění.

Mohlo by vás zajímat:  Kuchyně se bez česneku neobejde, mnoho lidí ale stále neví, jak ho správně zpracovat
Zdroj obrázku: Freepik

Kokosový olej odstraní vosk nebo pomůže sundat prsten

Kokosový olej pomůže odstranit vosk, který vykapal ze svíčky. Olejem můžete promazat také krejčovské nůžky, jestli máte pocit, že jsou málo ostré. Pomůže také v případě, že se vám zasekává zip u mikiny nebo bundy. Stačí jen tenká vrstva oleje a oblečení budete moci znovu obléci. Hodí se také se sundáním prstenu z prstu, pokud ho máte trochu oteklý. Místo oleje můžete použít také majonézu.

Zabrání také tomu, aby se lak na nehty dostal na nehtovou kůžičku. Pokud si ji potřete kokosovým olejem, buďte si jistí, že lak na nehty zůstane opravdu pouze na nehtech. Po dokončení lakování barvu odstraníte vatovou tyčinkou, kterou namočte do oleje.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/coconut-oil-uses
Přidat na Seznam.cz