Vyhazovat čajové sáčky je ten nejhorší nápad. Rostliny, ale i naše vlasy je ocení

Čaj pije doma snad opravdu každý, chybět nesmí u žádné snídaně. Mnozí lidé jej pijí také přes den či po večerech. Teplý v zimních měsících, studený v těch letních, neboť je skvělou a osvěžující alternativou k vodě. Právě čaj patří mezi nejzdravější nápoje, rozhodně na tělo působí lépe než slazené a sycené nápoje. Pokud vyhazujete vylouhované sáčky od čajů, děláte chybu. Dočtěte tento článek až do konce a zjistíte, že vylouhované čajové sáčky můžete použít pro opravdu spoustu dalších možností. K čemu se vám použité čajové sáčky budou ještě hodit?

Zdroj obrázku: Freepik

Hnojivo pro rostliny

Pokud vyhazujete vylouhované čajové sáčky a raději utrácíte za drahá průmyslová hnojiva, mrháte zbytečně penězi. Rostlinám pokojovým i těm zahradním budou bohatě stačit vylouhované čajové sáčky, které rozstřihnete a vysypete z nich čaj přímo do substrátu rostlin. Vysypaný čaj je třeba pomocí hrabiček zapracovat přímo do zeminy. Jedině tak se čajové zbytky rychle rozloží a začnou rostlinu vyživovat. Čím více různých druhů čaje v domácnosti pijete, tím lépe. Pestrost rostlinám bude vyhovovat. Nechte jim bílý, zelený, černý, ale i ovocný čaj.

Mohlo by vás zajímat:  Kávovou sedlinu lidé rovnou vyhazují a vůbec netuší, o jakou cennou surovinu se připravují
Zdroj obrázku: Freepik

Pro tmavší vlasy

Pokud uděláte silný černý čaj, můžete si díky němu ztmavit vlasy. To je věc, o které moc lidí neví, a tak si většina lidí kupuje nezdravé tmavé až černé barvy na vlasy. Tmavších vlasů dosáhnete pouze tehdy, pokud si budete silným odvarem z černého čaje oplachovat vlasy po každém jejich umytí. Vzhledem k tomu, že se jedná o přírodní variantu, nebudou vaše vlasy tmavší hned po prvním použití, ale pravidelným používáním určitě ztmavnou. Nejen že tento způsob neškodí lidskému zdraví ani vlasům jako chemické barvy na vlasy, ale také vlasy obohatí. Černý čaj jim dodá lesk, pevnost, sílu, vitaminy i další důležité vyživující látky.

Zdroj: https://www.onegoodthingbyjillee.com/13-uses-for-tea-bags/
Přidat na Seznam.cz