Prodáváte rodinný dům? K úspěšnému prodeji vedou tyto známé cesty

Prodáváte rodinný dům? K úspěšnému prodeji vedou tyto známé cesty

Prodat nemovitost nemusí být tak snadné, jak se na první pohled zdá. Pokud dům dlouhou dobu visí na inzertních serverech, nemusí být nutně chyba jenom v ceně nebo lokalitě. Důvodů nezájmu je celá řada a my se společně podíváme, jak je eliminovat.

Je vše v pořádku po právní stránce?

Pokud se rozhodnete pro prodej rodinného domu, je v první řadě zajistit, aby bylo vše v pořádku po právní stránce. Ideální je navštívit katastr nemovitostí a zjistit o svém domě vše potřebné. Primárně to, zda zde nejsou různé nežádoucí stavy, jako například plomby, exekuce, nebo věcná břemena, se kterými by mohl mít nový vlastník problém.

Také je na místě zkontrolovat, zda ve skutečnosti sedí vše tak, jak je ve skutečnosti. Především může jít o hranice pozemků, které se v souvislosti s digitalizacemi mohli kousek posunout. A když je řeč o pozemcích, je také třeba mít zajištěna práva na ty, které využíváte a které bude využívat nový vlastník.

Mohlo by vás zajímat:  Čistý krb je základem pro zdravý domácí vzduch

Určit cenu je oříšek

Jakmile se prokoušete výše uvedeným, může nastat další problém hodný řešení. Je třeba určit vhodnou cenu, za kterou nemovitost prodáte. Věcí, které je třeba brát v úvahu, je celá řada. Samozřejmě jde o lokalitu i její budoucí vývoj. Také je to stáří nemovitosti, velikost, technický stav, pozemky a další věci. Když určujete cenu pro prodej domu, nezapomeňte také vzít v potaz ceny okolních nemovitostí. Od nich se můžete celkem dobře odrazit, pokud skutečně tápete.

Mohlo by vás zajímat:  Nájemní bydlení generuje zisky

Pokud na prodej nemovitosti nijak nespěcháte a nevadí vám, že se vše může táhnout, je na místě cenu nadsadit a čekat, zda se zájemce hledající prodej domů najde. Pokud ne, není na škodu cenu postupně snižovat, až dojde k nalezení průsečíku poptávky a nabídky. Také si nechte prostor pro určitou slevu, kterou bude kupující dozajista chtít.

Jako když čekáte návštěvu

Vystavit inzerát není po technické stránce nic těžkého. Problém mnohých nemovitostí ale je, že nedokážou zaujmout. Některé rodinné domy na prodej působí značně neatraktivním dojmem. Nemovitost vypadá zanedbaně, uvnitř je nepořádek a nic neláká k tomu se na inzerátu zdržovat, natož si domluvit prohlídku. Toto je třeba eliminovat.

Mohlo by vás zajímat:  Sprcha rostlinám prospěje. Domácí květiny se budou moci znovu nadechnout a růst do krásy

Postup není nijak složitý. Představte si, že čekáte návštěvu a chcete na ní udělat ten nejlepší dojem. A v tomto duchu postupujte. Dům dokonale ukliďte, opravte, co je třeba a teprve potom se pusťte do tvorby fotografií. Ty by měly být kvalitní a zobrazovat co možná nejvíce z prodávané nemovitosti.

Pomůže profesionál

Zdá se vám, že je toho nějak moc, co vše je potřeba udělat? Je tu ještě jedna rada, jak prodat dům. Jednoduše, rychle, právně správně a za dobrou cenu. A jak zní? Nebojte se oslovit profesionála. Je tu od toho, aby udělal vše, na co nemáte čas, znalosti nebo zkušenosti. I když se to mnohým nezdá, služby realitní kanceláře bývají v mnoha případech to nejlepší, co využít

Přidat na Seznam.cz