Před colou odborníci varují, některé ženy si ji ale nemohou vynachválit. Znají totiž její tajemství

Cola je jedním z nejoblíbenějších sycených nápojů na světě. Ukazuje se ale, že je užitečná i pro jiné účely. I když se hodně diskutuje o jejím škodlivém dopadu na zdraví, skvěle nám poslouží na zahradě, při úklidu nebo při odstraňování odolných skvrn. Na co vše se dá tento nápoj použít a jak docílit kýžených výsledků?

Uvolní ucpané trubky

Cola je dokonalý čistič odpadů. Stačí nalít půl litru tohoto nápoje do ucpaného odtoku a nechat hodinu odstát. Po uplynutí této doby zalijte odtok dvěma litry vroucí vody. Trubky se uvolní a zbavíte se i nepříjemného zápachu, který z nich vychází. Cola se dá využít i na odstraňování rzi na kovových površích. Ponořte do ní rezavé nářadí, hřebíky a šrouby a uvidíte, že za pár hodin budou předměty opět jako nové.

Colu využijete také k čištění koupelny a toalety. Vyčistíte s ní vanu i sprchový kout včetně koupelnových baterií a sprchové hlavice. Nastříkejte colu rozprašovačem na potřebná místa nebo ji naneste houbičkou, nechte chvíli působit a poté opláchněte teplou vodou. Cola nalitá do záchodové mísy odstraní případné nečistoty a zlepší průtok vody.

Mohlo by vás zajímat:  Hlavně se z toho úklidu nezbláznit. Zorganizujte si čas i domácnost
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Vyčistí kuchyňskou desku

Někdo přidává colu do marinád na maso, to ale není jediný způsob, jak ji v kuchyni využít. Kuchyňské pracovní desky jsou obzvláště náchylné na tvorbu mastných skvrn, jejichž odstranění dá pořádně zabrat. S colou to ale půjde snadno. Stačí namočit houbičku nebo hadřík do nápoje a špinavá místa otřít. Pro zesílení účinků zkombinujte colu s tekutým mýdlem nebo čisticím prostředkem.

Cola odstraní skvrny od krve, oleje, ovocné šťávy, inkoustu nebo fixů z oblečení. Nechte nápoj pár minut působit a poté látku vymáchejte ve studené vodě. Nakonec ji vyperte podle doporučení výrobce. Nápoj využijete také na zahradě k okyselení půdy, což napomáhá růstu hortenzií, azalek, rododendronů a vřesů. Pokud ji nalijete do mističky, připravíte jednoduchou past na slimáky, mouchy a vosy.

Zdroj: https://www.cleanipedia.com/gb/in-the-home/cleaning-hacks-is-using-coke-to-clean-the-right-choice.html
Přidat na Seznam.cz