Před colou odborníci varují, některé ženy si ji ale nemohou vynachválit. Znají totiž její tajemství

Před colou odborníci varují, některé ženy si ji ale nemohou vynachválit. Znají totiž její tajemství

Cola je jedním z nejoblíbenějších sycených nápojů na světě. Ukazuje se ale, že je užitečná i pro jiné účely. I když se hodně diskutuje o jejím škodlivém dopadu na zdraví, skvěle nám poslouží na zahradě, při úklidu nebo při odstraňování odolných skvrn. Na co vše se dá tento nápoj použít a jak docílit kýžených výsledků?

Uvolní ucpané trubky

Cola je dokonalý čistič odpadů. Stačí nalít půl litru tohoto nápoje do ucpaného odtoku a nechat hodinu odstát. Po uplynutí této doby zalijte odtok dvěma litry vroucí vody. Trubky se uvolní a zbavíte se i nepříjemného zápachu, který z nich vychází. Cola se dá využít i na odstraňování rzi na kovových površích. Ponořte do ní rezavé nářadí, hřebíky a šrouby a uvidíte, že za pár hodin budou předměty opět jako nové.

Mohlo by vás zajímat:  Moly v kuchyni zlikviduje důkladný úklid, dalšímu výskytu předejde prevence

Colu využijete také k čištění koupelny a toalety. Vyčistíte s ní vanu i sprchový kout včetně koupelnových baterií a sprchové hlavice. Nastříkejte colu rozprašovačem na potřebná místa nebo ji naneste houbičkou, nechte chvíli působit a poté opláchněte teplou vodou. Cola nalitá do záchodové mísy odstraní případné nečistoty a zlepší průtok vody.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Vyčistí kuchyňskou desku

Někdo přidává colu do marinád na maso, to ale není jediný způsob, jak ji v kuchyni využít. Kuchyňské pracovní desky jsou obzvláště náchylné na tvorbu mastných skvrn, jejichž odstranění dá pořádně zabrat. S colou to ale půjde snadno. Stačí namočit houbičku nebo hadřík do nápoje a špinavá místa otřít. Pro zesílení účinků zkombinujte colu s tekutým mýdlem nebo čisticím prostředkem.

Mohlo by vás zajímat:  K omezení plastů může přispět každý, planetě uleví i malé změny

Cola odstraní skvrny od krve, oleje, ovocné šťávy, inkoustu nebo fixů z oblečení. Nechte nápoj pár minut působit a poté látku vymáchejte ve studené vodě. Nakonec ji vyperte podle doporučení výrobce. Nápoj využijete také na zahradě k okyselení půdy, což napomáhá růstu hortenzií, azalek, rododendronů a vřesů. Pokud ji nalijete do mističky, připravíte jednoduchou past na slimáky, mouchy a vosy.

Zdroj: https://www.cleanipedia.com/gb/in-the-home/cleaning-hacks-is-using-coke-to-clean-the-right-choice.html
Přidat na Seznam.cz