Hands Wiping Inside Washing Machine

Vyčistit pračku pomůžou domácí prostředky, které ji také zbaví zápachu

Abyste vyčistili pračku, nebudete potřebovat žádné drahé prostředky, ale budou stačit takové, které najdete doma. Většina produktů totiž dokáže odstranit nejen zápach z pračky, ale také z jiných spotřebičů. Jak můžete pračku osvěžit, aniž byste používali chemii? Věnujte čas raději prospěšnějším činnostem, než je drhnutí špinavé a zapáchající pračky.

Ocet použijete nejen na úklid

Ocet patří mezi prostředky, které jsou v domácnostech neoblíbenější, co se úklidu týče. Dokáže totiž zázraky. Dezinfikuje povrchy a také pohlcuje zápach. Proto se hodí na čištění pračky. Bohužel jeho nevýhodou je, že po jeho použití může pračka zapáchat. Pokud to přeci jen risknete, můžete se těšit nejen na odstranění vodního kamene, ale také se zbavíte bakterií z pračky.

Mohlo by vás zajímat:  Bakterie nás obklopují všude, výjimkou není ani náš domov

Stačí ho nalít do bubnu pračky, zapnout ji na nejvyšší teplotu a pustit program bez prádla. Množství octa bude záležet na vás, ale jestli budete chtít pračku kompletně vyčistit, můžete nalít rovnou celou lahev. K octu můžete přidat i éterické oleje, které máte nejraději. Zamezíte tomu, že bude pračka zapáchat po octu. Zkusit ale můžete také jiné domácí prostředky.

Unrecognizable Woman Cleans Washing Machine
Zdroj obrázku: Freepik

Zkuste sodu nebo kyselinu citronovou

Jedlá soda je oblíbeným doplňkem nejen při pečení, ale může pomoci také vyčistit pračku. Nepříjemný zápach bude minulostí, protože jedlá soda ho pohltí a pračka bude zase fungovat správně. Kromě sody můžete vyzkoušet ještě kyselinu citronovou. Je to přírodní osvěžovač a také se díky ní zbavíte vodního kamene. Zkuste nasypat 120 g kyseliny přímo do bubnu pračky a nastavit teplotu na 60 stupňů.

Mohlo by vás zajímat:  Aby oblečení po vyprání vždy příjemně vonělo: Pomůže vyčištění pračky i správné sušení

Ač se to bude jevit zvláštní, s čištěním pračky může pomoci tableta do myčky. Dejte jednu nebo dvě tablety do pračky, nastavte cyklus na 60 nebo 90 stupňů a zapněte. A na co je dobré při čištění pračky nezapomínat? Mnoho lidí nevyčistí například přihrádky na prášek nebo těsnicí gumu. Jsou to ale velmi důležitá místa, ve kterých se bakterie často hromadí.

Zdroj: https://www.greenmatters.com/p/how-to-clean-washing-machine-naturally
Přidat na Seznam.cz