Fan 349927 1920

Čistička vzduchu se rozhodně vyplatí. Výběr je široký, takže se stane skvělým doplňkem interiéru

Po zimní a smogové sezoně každého zajímá, jak vyčistit vzduch v domácnosti. Některá města na smog trpí více než ostatní a rodiny zvažují nákup čističky vzduchu. K čemu vlastně čistička slouží a jak vybrat tu nejlepší, aby domovu opravdu pomohla? 

Jak vybrat tu nejlepší, aby opravdu vzduch vyčistila 

Někdy nestačí jen zavřít okno, abyste se zbavili několika nebezpečných složek smogu. Jsou tak malé, že se dostanou i do nejmenších mezer v oknech a vy si je navíc zvenčí přinesete na kůži, oblečení nebo botách. Čistička vzduchu má i další využití, které oceníte každý den po celý rok.

Mohlo by vás zajímat:  Ochraňte spodní prádlo před zešednutím. Stačí k praní přidat zázračné prostředky
Zdroj obrázku: Freepik

Kromě čištění vzduchu od smogových částeček ho čistí také od alergenů, kterých se ve vzduchu také objevuje hromada. Účinně absorbuje roztoče, plísně, pyl nebo vlasy. Čistička by se tak měla stát základním prvkem v domácnosti každého alergika, protože díky ní se mu bude doma dýchat mnohem lépe a bez potřeby léků. 

Moderní čističky umí absorbovat také pachy

Jestliže máte souseda, který vaří těžké pokrmy nebo se bojíte špatného větrání v bytě, čistička určitě pomůže. Jakou ale vybrat a čemu věnovat pozornost? Dobrá čistička by měla mít předfiltr, který odstraňuje velké alergeny, uhlíkový filtr a HEPA filtr. Uhlíkový pohltí nepříjemné pachy, ale nejdůležitější je HEPA filtr, který čistí vzduch od částic PM 2,5 až PM 10. 

Mohlo by vás zajímat:  Těchto deset nejčastějších chyb při praní ničí zbytečně oděvy i pračku

Některé modely mají funkci automatického čištění. Ta zaručí zdravý vzduch ve vaší domácnosti. Nezapomeňte také zkontrolovat, jak hlasitě přístroj funguje. Čím je zařízení tišší, tím lépe. Během dne to možná nebudete vnímat, ale v noci tichý režim oceníte. Novější modely mají i noční režim, který si nastavíte na dobu spánku.

Zdroj obrázku: Pixabay

Jestliže chcete mít čistý celý byt, je nutné buď jeden přístroj pravidelně přemisťovat, nebo jich pořídit několik. Uvedené parametry jsou pro výběr čističky vzduchu nejdůležitější. Zvážit byste měli i další věci, pokud o nákupu uvažujete. Existuje mnoho variant, pokud tedy chcete, aby vám ladil k bytu, musíte koukat také na to, jak vypadá. 

Zdroj: https://m.timesofindia.com/most-searched-products/electronics/buying-guide/heres-how-to-choose-the-right-air-purifier-all-you-need-to-know/articleshow/70461342.cms
Přidat na Seznam.cz