Toilet 4786773 1280

Na sprchový kout vyzrajte účinnými prostředky a vyčistěte ho snadno a rychle

Vlhkost, která se v koupelně akumuluje, znamená, že udržovat ji v čistotě není snadný úkol. Abyste se vyrovnali s jejím úklidem, vodním kamenem, rzí nebo plísní, měli byste sáhnout po osvědčených domácích prostředcích. Při každodenním úklidu pomůže například lihový ocet, jedlá soda nebo peroxid vodíku.

Jak se zbavit odolných nečistot a plísní?

Než začnete s úklidem, ujistěte se, že máte po ruce všechno, co budete potřebovat. Jedlá soda, ocet a peroxid vodíku budou vašimi nejlepšími přáteli. Pokud se chcete zbavit odolných nečistot nebo vodního kamene, sáhněte po octu. V kombinaci s vodou v poměru 1 : 1 odstraní zbytky vody a mýdla, které ulpěly v koutě. Důkladně byste měli vyčistit celý povrch vodou a osušit suchým hadříkem.

Mohlo by vás zajímat:  Vodní kámen v konvici nebude mít šanci odolat naprosto jednoduchému prostředku

Sprchovou hlavici vyčistíte od vodního kamene pomocí směsi jedlé sody a lihového octa. Správný poměr je 2 hrnky octa na 1/3 hrnku jedlé sody. Ocet nejdříve ohřejte, poté nasypte sodu a důkladně promíchejte. Hotovou směs nalijte do sáčku a ten poté umístěte na sprchovou hlavici. Zajistěte provázkem a nechte působit přes noc. Ráno kout pečlivě otřete houbou a usušte. Vodní kámen by měl zmizet.

Zdroj obrázku: Pixabay

Kolejnice ve sprchovém koutě dají nejvíce práce

Kolejnice snadno vyčistíte také pomoci octa. Nalijte ho na špínu, nechte působit a poté jen opláchněte horkou vodou. Účinek takového čištění přináší překvapivé výsledky. S jedlou sodou si v koupelně také usnadníte práci. Tvorba plísní hrozí hlavně v rozích sprchového koutu. Stačí ji nasypat na místa, kde se plíseň vytvořila, nalít na ni peroxid vodíku a nechat zaschnout.

Mohlo by vás zajímat:  Pokojové rostliny, které bez potíží přežijí zimní období

Dlaždice jsou místem, kde se může schovat nespočet bakterií. Zejména ve spárách najdete spoustu nečistot. Vyčistíte je pomocí lihového octa a jedlé sody. Směs naneste kartáčkem na zuby, který se dostane i do těžko přístupných míst. Celý povrch dlaždic vydrhněte houbou, očistěte vodou a vysušte.

Zdroj: https://www.thespruce.com/how-to-clean-a-shower-4580788
Přidat na Seznam.cz