Ten nejlepší odpuzovač na kuny vyjde na pár korun. Vetřelce odežene od všech aut

Ten nejlepší odpuzovač na kuny vyjde na pár korun. Vetřelce odežene od všech aut

Kuny mohou potrápit každého. Jsou nepřítelem všech chovatelů slepic, jsou nepříjemné, když se usídlí v nemovitosti, stejně jako umí potrápit každého motoristu. To, že vlezou do vozu, klidně i do motorového prostoru, není nic neobvyklého. A svými zuby zde napáchají poměrně velké škody na elektroinstalaci. Když zjistíte, že se vám v autě zabydlela kuna, je příliš pozdě. Lepší je zajistit, aby se vašemu vozu vyhnula obloukem. Jak?

Zajděte na toaletu

Ano, právě na toaletě můžete najít dokonalý prostředek na kuny. Odpuzovač kun, který vyjde na pár korun. Jestli těmto zvířatům něco nevoní, jsou to známé WC bloky. Ani pro člověka není jejich vůně vždy příjemná. Plně postačí ty nejobyčejnější se svou chemickou a nepříjemnou vůní. Je nevábná pro člověka a pro kuny také.

Mohlo by vás zajímat:  Moly v kuchyni zlikviduje důkladný úklid, dalšímu výskytu předejde prevence

Oslovte kadeřníka

Nejenom toaleta je místem, kde najdete odpuzovač kun. Vhodné je použít i něco, co je zcela zdarma. Jsou to lidské vlasy. Až budete v kadeřnictví, nechte si je zamést do sáčku a vezměte domů. Pokud vás trápí kuny, můžete je použít na jejich odpuzení. Lze je klidně namotat na bezpečná místa motorového prostoru a budete mít jistotu, že se mu kuny vyhnou obloukem.

Zdroj obrázku: Freepik

Trhejte na zahrádce

Vyrazte také na svou zahrádku pro několik známých bylinek. Ty totiž kunám často nevoní. Místům, kde jsou, se kuny vyhýbají. Mezi osvědčené druhy patří třeba levandule, z koření můžete sáhnout po skořici. Pomoci ale může také aroma citronu, česneku či zázvoru. Dané byliny a rostliny můžete buď po okolí rozházet, nebo vytvořit jednoduchý postřik.

Mohlo by vás zajímat:  Škrábance na skle lze šikovně vyhladit. Díky jednoduché metodě bude sklo znovu zářit

Trocha zdraví

Zbyla vám z doby covidu doma nějaká dezinfekce? Pokud ano a nevíte co s ní, použijte ji také proti kunám. Jistě víte dobře, jak nepříjemnou vůni má. A tu můžete využít i nyní, jenom ne pro své zdraví, ale proti kunám. I tady zvýšíte jistotu, že kvůli výraznému zápachu dezinfekce se kuny vyhnou vašemu vozu, obydlí i jeho okolí obloukem.

Zdroj: https://www.carvolution.com/en/magazine/martens-car
Přidat na Seznam.cz