Pokud zrovna nepečete dort, využijte želatinu jinak. Třeba na dokonalý domácí osvěžovač

Klasický osvěžovač vzduchu je drahý, plný chemie a vydrží jen chvilku. Chcete se tomu vyhnout, a přitom mít nádherně voňavý domov bez ohledu na roční období? Nebudete tomu věřit, ale můžete si ho snadno připravit ze želatiny a esenciálních olejů podle vlastního výběru. Dnes se podíváme, co všechno budete potřebovat, abyste si mohli užít provoněného domova.

Co budete potřebovat?

Ingredience jsou velmi jednoduché a pravděpodobně máte všechny doma i v tuto chvíli. Připravte si dvě sklenice vody, balíček želatiny, lžíci soli, deset kapek potravinářského barviva, asi třicet kapek éterických olejů (např. dvacet kapek bazalkového oleje a osm kapek citronu anebo dvacet kapek pomerančového oleje a pět kapek rozmarýnu) a nakonec lžíci obyčejné vodky. Na alkohol nezapomínejte, jinak váš osvěžovač příliš dlouho nevydrží.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak připravit voňavý zázrak?

Není na tom nic složitého. Vyndejte ze skříně přiměřeně velký hrnec a můžete se do toho pustit. Dejte do něj sklenici vody a přiveďte ji k varu. Přidejte želatinu a míchejte lžící, dokud se zcela nerozpustí. Následně přidejte lžíci soli a další sklenici vody. Poté tam dejte potravinářské barvivo a vonné oleje podle vlastního výběru. Důkladně promíchejte. Nakonec přidejte lžíci vodky. Alkohol prodlouží životnost osvěžovače, proto je poměrně důležitý a neměli byste na něj zapomínat.

Mohlo by vás zajímat:  Korejští vědci potvrzují dobrý vliv studeného světla při probouzení. Zkuste ho také

Horkou želatinu nalijte do lahví, designových sklenic, do polovin grapefruitu nebo pomeranče s vydlabanou dužinou. Odložte připravený osvěžovač stranou na několik hodin, aby želatina mohla v klidu vychladnout a ztuhnout. Poté můžete osvěžovač ze želatiny položit na poličku nebo stůl a užívat si každý den krásnou vůni svého domova. Zapomeňte na nepotřebnou chemii a naplňte domov svými oblíbenými vůněmi, které nic jiného nenahradí. Zvolte si své oblíbené a pusťte se do výroby.

Zdroj: https://www.wikihow.com/Make-Gel-Air-Freshener
Přidat na Seznam.cz