Pokud zrovna nepečete dort, využijte želatinu jinak. Třeba na dokonalý domácí osvěžovač

Pokud zrovna nepečete dort, využijte želatinu jinak. Třeba na dokonalý domácí osvěžovač

Klasický osvěžovač vzduchu je drahý, plný chemie a vydrží jen chvilku. Chcete se tomu vyhnout, a přitom mít nádherně voňavý domov bez ohledu na roční období? Nebudete tomu věřit, ale můžete si ho snadno připravit ze želatiny a esenciálních olejů podle vlastního výběru. Dnes se podíváme, co všechno budete potřebovat, abyste si mohli užít provoněného domova.

Co budete potřebovat?

Ingredience jsou velmi jednoduché a pravděpodobně máte všechny doma i v tuto chvíli. Připravte si dvě sklenice vody, balíček želatiny, lžíci soli, deset kapek potravinářského barviva, asi třicet kapek éterických olejů (např. dvacet kapek bazalkového oleje a osm kapek citronu anebo dvacet kapek pomerančového oleje a pět kapek rozmarýnu) a nakonec lžíci obyčejné vodky. Na alkohol nezapomínejte, jinak váš osvěžovač příliš dlouho nevydrží.

Mohlo by vás zajímat:  Nejkřupavější okurky na světě mohou být právě ty vaše. S naším receptem se podaří každému
Zdroj obrázku: Freepik

Jak připravit voňavý zázrak?

Není na tom nic složitého. Vyndejte ze skříně přiměřeně velký hrnec a můžete se do toho pustit. Dejte do něj sklenici vody a přiveďte ji k varu. Přidejte želatinu a míchejte lžící, dokud se zcela nerozpustí. Následně přidejte lžíci soli a další sklenici vody. Poté tam dejte potravinářské barvivo a vonné oleje podle vlastního výběru. Důkladně promíchejte. Nakonec přidejte lžíci vodky. Alkohol prodlouží životnost osvěžovače, proto je poměrně důležitý a neměli byste na něj zapomínat.

Mohlo by vás zajímat:  Pravidelně čištěné radiátory hřejí lépe a levněji

Horkou želatinu nalijte do lahví, designových sklenic, do polovin grapefruitu nebo pomeranče s vydlabanou dužinou. Odložte připravený osvěžovač stranou na několik hodin, aby želatina mohla v klidu vychladnout a ztuhnout. Poté můžete osvěžovač ze želatiny položit na poličku nebo stůl a užívat si každý den krásnou vůni svého domova. Zapomeňte na nepotřebnou chemii a naplňte domov svými oblíbenými vůněmi, které nic jiného nenahradí. Zvolte si své oblíbené a pusťte se do výroby.

Zdroj: https://www.wikihow.com/Make-Gel-Air-Freshener
Přidat na Seznam.cz