Vyčistit dlaždice a spáry je díky domácím prostředkům snadné. Stranou nezůstane jedlá soda ani citron

Vyčistit dlaždice a spáry je díky domácím prostředkům snadné. Stranou nezůstane jedlá soda ani citron

Čisté a lesklé dlaždice jsou ozdobou každé koupelny. Bohužel se na nich časem mohou objevit mastné nečistoty a nevzhledné žluté skvrny. Jak se jich rychle zbavit jednoduchými domácími způsoby?

Dejte šanci metodám našich babiček

Nejjednodušší způsob, jak odstranit odolné nečistoty a skvrny na dlaždicích v koupelně, je samozřejmě použití silných chemikálií dostupných ve většině obchodů nebo drogerií. Předtím ale stojí za to dát šanci osvědčeným patentům našich babiček a vyzkoušet jejich domácí metody. Jsou mnohem levnější a často i účinnější než drahé čisticí prostředky.

Mohlo by vás zajímat:  Odstraňte z koupelny všechno, co tam nepatří, a dejte prostor čistotě a lesku
Zdroj obrázku: Freepik

Jak se zbavit žlutých skvrn

Chcete-li vyčistit dlaždice, stačí si připravit přípravek z octa a jedlé sody. Smíchejte jedlou sodu s octem v poměru 1 : 1 a poté vzniklou řidší pastu aplikujte na dlaždice a spáry. K čištění si nemusíte pořizovat nějaký nový drahý kartáč z obchodu. Bohatě vystačíte se starým kartáčkem na zuby nebo opotřebovaným kartáčkem na boty. Předtím však stojí za to nanést pastu na kartáček a nechat ji několik minut působit a teprve poté nanášet na povrch. Tímto způsobem snáze a rychleji odstraníte silnější vrstvy nečistot. Nakonec dlaždice otřete vlhkým hadříkem nebo opláchněte vodou.

Mohlo by vás zajímat:  Uskladněte dobře úrodu zeleniny a ovoce a užijte si jejich chuť i v zimě

Pomůže také citron

Se špinavými a zažloutlými dlaždicemi si snadno poradí také kyselina citronová nebo citronová šťáva. Smíchejte kyselinu citronovou nebo citronovou šťávu se sodou a umyjte dlaždice stejným způsobem jako v případě pasty se sodou a octem. Osvědčeným a jednoduchým trikem pro čištění špinavých dlaždic v koupelně je i použití tablet do myčky nádobí. Dvě tablety rozpusťte v misce s horkou vodou a roztok promíchejte. Když se tablety rozpustí a voda vychladne, použijte ji k drhnutí dlaždic. Nakonec otřete dlaždice suchým hadříkem. Ať už si k mytí dlaždic vyberete jakýkoliv způsob, vždy přitom noste rukavice a používejte pouze měkké a jemné hadříky, abyste nepoškrábali povrch.

Zdroj: https://www.murphyoilsoap.com/murphy-home-care/clean-bathroom-tile
Přidat na Seznam.cz