Ants Dirt Bread Crumbs Table Insect Infestation Kitchen Need Detection

Přírodní produkty odradí mravence od dalších návštěv našich domovů

Mravenci jsou běžnou nepříjemností, která může napadnout naše domovy a zahrady, pochodovat v odhodlaných řadách a hledat zdroje potravy. I když jsou chemické pesticidy snadno dostupné, nemusí být ideální volbou kvůli jejich potenciálním škodlivým účinkům na lidské zdraví a životní prostředí. Naštěstí existuje mnoho přírodních a ekologických alternativ, které účinně odpuzují a likvidují mravence, aniž by ohrozily naši pohodu nebo ekosystém.

Identifikujte a odstraňte to, co k vám mravence láká

Prvním krokem v boji proti mravencům je identifikovat a odstranit látky, které lákají mravence do obytných prostor a zahrady. Udržujte svůj domov čistý a zajistěte, aby v něm nezůstaly žádné drobky jídla. Potraviny skladujte ve vzduchotěsných nádobách, rozlité tekutiny okamžitě ukliďte a pravidelně vyprazdňujte odpadkové koše. Na zahradě odstraňujte spadané ovoce, mějte kompost zakrytý a udržujte dobré hygienické postupy, abyste mravence odradili od hledání potravy.

Mohlo by vás zajímat:  Všestranné využití citronových slupek: péče o dům, zahradu i tělo
Zdroj obrázku: Freepik

Vsaďte na domácí produkty

Ocet je všestranná domácí přísada, kterou lze použít jako odpuzovač mravenců. Smíchejte stejné díly octa a vody ve spreji a aplikujte na mravenčí stezky, vstupní body a oblasti náchylné k zamoření. Silná vůně octa narušuje jejich feromonové stopy a odrazuje mravence od návratu.

Citronová šťáva je dalším účinným přírodním prostředkem na odpuzování mravenců. Vymačkejte čerstvou citronovou šťávu poblíž vstupních bodů mravenců, okenních parapetů a dalších oblastí jejich činnosti. Silná citrusová vůně působí jako silný odstrašující prostředek. Případně můžete po zahradě rozmístit citronovou kůru.

Mohlo by vás zajímat:  Zářivě lesklé příbory a perfektně ostré nože jsou pýchou každé kuchyně. Pečujte o ně správně

Další účinnou látkou je křemelina, která je vyrobená z fosilizovaných řas. Je vysoce účinná v boji proti mravencům, aniž by ohrožovala lidi, domácí mazlíčky nebo životní prostředí. Posypte křemelinu podél stezek mravenců, poblíž vchodů do hnízd nebo v problémových oblastech. Mikroskopické ostré hrany rozsivek pronikají do exoskeletu mravenců a způsobují jejich dehydrataci a smrt.

V neposlední řadě i několik esenciálních olejů disponuje repelentními vlastnosti. Zvláště účinné jsou oleje z máty peprné, čajovníku, levandule a eukalyptu. Smíchejte několik kapek vámi preferovaného oleje s vodou ve spreji a naneste na mravenčí stezky, vstupní body a problémové oblasti. Tento proces pravidelně opakujte, abyste zachovali jejich účinnost a odradili mravence od opětovného vstupu.

Zdroj: https://www.countryliving.com/home-maintenance/cleaning/a27245158/how-to-get-rid-of-ants/
Přidat na Seznam.cz