Skvrny od rzi v koupelně vzniknou snadno, stejně rychle ale mohou zmizet

Skvrny od rzi v koupelně vzniknou snadno, stejně rychle ale mohou zmizet

Vany zasažené rzí jsou nejčastěji ty, které jsou vyrobené ze smaltu a litiny. Rez vzniká poměrně jednoduše. Způsobuje ji tvrdá voda, která obsahuje vysoký obsah železa. Taková voda, když na povrchu vany zaschne, zanechá nevzhledné rezavé skvrny. Také jste si možná všimli, že pokud necháte ve vaně řetízek, na kterém je připojený špunt, rychle zrezne. Takové rzi se lze jednoduše zbavit, a to bez pomoci chemických prostředků, které jsou pro naše zdraví méně ideální.

Mohlo by vás zajímat:  Ukliďte celou koupelnu konečně efektivně a bez námahy. Stačí si osvojit správný postup

Ocet

Vyzkoušejte neředěný ocet. Ten stačí nalít na postižené místo a nechat ho působit, a to několik hodin. Poté vezměte kartáček a s ním místo vyčistěte.

Zdroj obrázku: Freepik

Citronová šťáva

Vezměte si dva citrony. Vymačkejte z nich šťávu a namočte do ní houbu a otřete skvrnu od rzi. Pokud je skvrna silná a rozsáhlá, nalijte šťávu do lahve s rozprašovačem a celou skvrnu pomocí tekutiny postříkejte. Vyčkejte alespoň tři hodiny a poté pomocí kartáčku skvrnu vyčistěte.

Čištění boraxem

Kupte si borax, který bojuje účinně se skvrnami od rzi. Smíchejte jednu polévkovou lžíci boraxu se 2/3 šálku vody. Místa pokrytá rzí polijte a nechejte přes celou noc působit. Druhý den ráno si vezměte houbičku a celou vanu utřete.

Mohlo by vás zajímat:  Barva má při výběru mýdla hlavní slovo a jedna je rozhodně nejzdravější
Zdroj obrázku: Freepik

Coca-Cola

Mnoho lidí miluje Coca-Colu a oběd bez ní si nedokáží představit. O tom, že Cola rozhodně není ideální nápoj pro naše zdraví, jistě nemusíme dlouze mluvit. Věděli jste, že Cola rozpouští zubní sklovinu a lze s ní také odstranit rez? Bude stačit, když na stopy od rzi nalijete Colu, počkáte pár minut a opláchnete vanu teplou vodou a kartáčkem.

Sůl a kyselina citronová

Jeden sáček kyseliny citronové smíchejte se stejným množstvím soli a k ingrediencím přidejte trochu vody. A to tak, aby vznikla hustá pasta. Vzniklou směs naneste na stopy od rzi a nechte alespoň půl hodiny působit. Déle rozhodně ne, protože by se mohlo stát, že by kyselina poškodila povrch vany. Před opláchnutím ještě pomocí houbičky odstraňte rez a poté opláchněte.

Zdroj: https://www.merrymaids.com/cleaning-tips/diy/remove-rust-stains-from-bathtub/
Přidat na Seznam.cz