Stylish Composition Bedroom Interior With Wooden Bed Furniture Dried Flowers Vase Rattan Decoration Vases Elegant Accessories

Vyberte pro svou ložnici barvu, která dodá útulnost a zlepší náladu

Ložnice je místem, kde hledáme odpočinek, relaxaci a soukromí. Probouzíme se zde a začínáme nový den. Proto je důležité, aby nám vyhovovala nejen svým zařízením, ale také svou barevností. Barvy totiž ovlivňují naši náladu, pohodu a dojem z prostoru. Jak tedy vytvořit útulnou a pohodovou ložnici pomocí barev? Podívejme se na několik tipů a inspirací.

Zvolte barvy podle svého vkusu a osobnosti

Při výběru barev pro ložnici je dobré vycházet z našeho vkusu a osobnosti. Měly by odrážet naše preference, zájmy a charakter. Vybrat bychom měli takové, které nás těší, uklidňují nebo motivují. Například pokud máme rádi přírodu, můžeme si vybrat zelenou nebo modrou barvu. Pakliže máme rádi romantiku, můžeme si vybrat fialovou nebo červenou barvu.

Mohlo by vás zajímat:  Spotřeba vody úzce souvisí s návyky v domácnosti, změňte je a ušetřete
stylish-bedroom-interior-design-with-mock-up-poster-frames-bed-side-table-rattan-commode-vanity-table-creative-home-accessories-sage-green-wall-template-copy-spacexa
Zdroj obrázku: Freepik

Vytvořte harmonii a kontrast mezi barvami

Při výběru barev pro ložnici je dobré vytvořit harmonii a kontrast mezi barvami. Harmonie znamená, že barvy spolu ladí a působí přirozeně a příjemně. Kontrast znamená, že barvy spolu vytvářejí zajímavý a dynamický efekt. Při vytváření harmonie a kontrastu mezi barvami se můžeme řídit barevným kolem, které ukazuje, jaké barvy spolu souzní nebo se odlišují. Například pro harmonickou kombinaci si můžeme vybrat barvy, které jsou vedle sebe na kole (např. modrá a zelená), pro kontrastní kombinaci si můžeme vybrat barvy, které jsou naproti sobě na kole (např. žlutá a fialová).

Mohlo by vás zajímat:  Pár obyčejných kytek v ložnici udělá zázraky se vzduchem, psychikou i kvalitou spánku

Psychologie barev

Stejně jako u každé další místnosti, i v ložnici budou mít barvy určitý psychologický efekt. Sami sebe známe nejlépe a víme, v čem nám je dobře. Ložnice je místem, kde jsme nejvíce zranitelní, protože zde převážně spíme. Musíme si proto vybrat barvy, které podpoří naši psychickou pohodu.

To, jak si ložnici vymalujeme, bude ovlivňovat, jak se v ní budeme cítit. Dále to o nás i leccos vypoví. Vyplatí se výběr pečlivě naplánovat, abychom si vytvořili skutečně útulný pokoj. Koneckonců, kdo by chtěl usínat v místnosti, kde se necítí dobře?

Zdroj: https://www.apartmenttherapy.com/best-bedroom-paint-colors-36956260
Přidat na Seznam.cz