Cleaning 932936 1920

Chytrá hospodyňka nenakupuje kvantu prostředků, ale využije to, co má doma

Řada věcí, které se obvykle nachází v průměrné domácnosti, se dá využít mnoha způsoby – i k tomu, pro co nejsou zrovna určeny. Když se obohatíte vědomostmi o tom, jak se doma různé předměty či prostředky dají šikovně využít, můžete ušetřit i hodně peněz. Nemusíte si díky tomu nakupovat speciální vybavení a pomůcky, které bývají i hodně drahé.

Mňau, mňau

Sdílet domácnost s kočkovitou šelmou je radost i starost zároveň. Kočku nelze vycvičit tak jako psa. Některé mňoukalky dávají svou nespokojenost či znudění najevo ničením věcí. Pokud vaše kočka trpí neodolatelnou touhou škrábat a likvidovat váš nábytek, můžete jí v tom zabránit speciálním postřikem, který kočky odpuzuje od míst, kam je nastříkán. Někdy ale tyto spreje obsahují látky, ze kterých člověka bolí hlava.

Mohlo by vás zajímat:  Esenciální oleje nejen byt provoní, také ho zbaví nechtěných zvířátek

Lepší je vyrobit si vlastní sprej – stačí vám k tomu trochu alkoholu a citronová šťáva. Kočky totiž naprosto nesnáší vůni citrusů. Nohy dřevěných židlí můžete natřít také tenkou vrstvičkou tuhého mýdla. Mýdlo představuje další látku, jejíž zápach kočku odpudí.

Zdroj obrázku: Pixabay

K očistě rukou nepotřebujete vždy mýdlo

Stalo se vám, že jste si po krájení cibule umyli ruce a ty stále zapáchaly? K odstranění nepříjemného zápachu z rukou můžete vyzkoušet místo mýdla ocelovou lžíci. Nerezová ocel totiž působí jako katalyzátor při rozkladu aromatických sloučenin ve vodě. Proto se doporučuje si lehce ruce navlhčit a pak je třít lžící. Můžete také zkusit dlaně několikrát otřít o povrch nerezového dřezu.

Mohlo by vás zajímat:  Kouzla, kterými vyčarujete útulný domov
Zdroj obrázku: Pixabay

Okna ještě nikdy nebyla tak čistá

Jak vlastně leštily okna naše babičky, když neměly k dispozici speciální hadříky z mikrovlákna? Movitější lidé sáhli po kousku jelenice. Stejně dobře ale posloužily i staré černobílé noviny. Příště je proto nevyhazujte a schovejte si je na tyto příležitosti. Kusem novin můžete také navrátit lesk zašlým botám, aniž byste použili kapku krému na boty.

Přidat na Seznam.cz