8418

Zbavte svůj domov nadbytečné vlhkosti pomocí osvědčených metod

Zdravá vlhkost v domě nebo bytě musí být správná vlhkost, ale nesmí být příliš vysoká. Pro prevenci plísně a dalších toxinů musíte mít vlhkost pod kontrolou. Nemusíte k tomu mít ani speciální přístroje. Poradíme vám, jak to udělat snadno a prakticky zdarma. Většinu těchto tipů můžete snadno začlenit do svého života a užít si mnohem zdravějšího domova.

Správné větrání

Pravidelné větrání vás zbaví přebytečné vlhkosti a zajistí vám zdravou domácnost. V létě je větrání jednoduchým úkolem. V zimě byste měli větrat několikrát denně a po kratší dobu. Musíte myslet jen na to, že větrání během deště nebude ten nejlepší nápad.

Mohlo by vás zajímat:  O kvalitu domácího vzduchu je třeba pečovat. Díky tomu se vám vyhnou nepříjemné problémy

Klimatizace

Zapněte klimatizaci, jestli ji máte doma. Pomůže vám s vlhkostí ve vzduchu. Bude mít velmi podobný efekt jako odvlhčovače. Odstraní část vlhkosti ze vzduchu a vytvoří ideální hladinu vlhkosti v interiéru. Máte-li klimatizaci doma, využijte ji naplno.

air-conditioning-decoration-interior
Zdroj obrázku: Freepik

Žádné sušení prádla

Pořiďte si sušičku prádla nebo sušte venku. Vnitřní sušení prádla uvolňuje velké množství vlhkosti do vzduchu, což se nakonec projeví na vzniku plísní. Navíc se do vzduchu uvolňuje také hodně prachu, což negativně ovlivní zdraví alergiků a astmatiků.

Mohlo by vás zajímat:  Příprava balkonu na novou sezonu začíná pořádným úklidem, jděte na to efektivně

Nenechávejte doma nic mokrého

Mokré ručníky, rohožky nebo podlahy byste měli vysušit. Nejlepší je, když skladujete mokré ručníky mimo koupelnu, protože v malém prostoru udělá vlhkost mnohem horší věci než ve velké místnosti. V kuchyni nebo koupelně můžete vždy otřít vlhké povrchy, abyste eliminovali vlhkost.

Využijte vysoušedla

Prostředky, jako je dřevěné uhlí nebo kamenná sůl, mohou hodně pomoci s vysoušením. Využít můžete také kávovou sedlinu nebo jiné produkty, které dobře pohlcují vlhkost. Díky tomu můžete zmírnit vlhkost v interiéru. Odvlhčovač vám také hodně pomůže v případě, že je vlhkost doopravdy vysoká a potřebujete rychle pomoci.

Zdroj: https://www.forbes.com/home-improvement/interior/lower-humidity-in-house/
Přidat na Seznam.cz