Chainlink 690503 1920

Výběr plotu okolo domu nahrává kreativitě, moderní vzhled dodají i tradiční materiály

K rodinnému domu v našich končinách plot neodmyslitelně patří. Prvotním účelem je zajištění soukromí a bezpečí, v poslední době ale plní také funkci estetickou. S rozvíjejícím se průmyslem a novými technologiemi narůstá počet možností a nevídaných kombinací. Jak vybrat to správné oplocení k vašemu vysněnému domku? V první řadě je potřeba si ujasnit, co je pro vás důležité. Chcete nedobytnou pevnost? Luxus? Nádech romantiky? Nebo snad tradiční vzhled? Máte na výběr z nepřeberného množství materiálů, od betonu přes plexisklo až po dřevo. Podíváme se na pár tipů.

Mohlo by vás zajímat:  Sůl pro úklid sněhu není ideální možnost. Lépe poslouží jiné produkty z domácnosti
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Zaměřte se na kvalitu

Oplocení kolem vašeho pozemku budete mít na očích delší dobu, proto je potřeba volit materiály, které jsou odolné proti počasí i zubu času. Mezi takové můžeme zařadit:

  • kov,
  • plexisklo,
  • beton.

Tyto typy plotů jsou funkční z hlediska bezpečnosti a taktéž estetické působivosti. Co se týče finanční stránky, jsou tyto materiály dražší, ale oproti klasickému dřevěnému plotu prakticky bezúdržbové a s delší životností. Plexisklo je v soukromém využití novinkou a v kombinaci s kovovými prvky působí ultramoderně. Velké plus (a zároveň i mínus) je průhlednost a pocit obnažení, pokud nežijete na úplné samotě. V případě že si své soukromí bedlivě střežíte a netoužíte po tom, aby váš přímý soused věděl, co jste měli včera k večeři, je pro vás vhodnou volbou betonový plot, který vám zajistí dokonalý pocit bezpečí. V kombinaci s dřevěnými fošnami lze vytvořit zajímavý a neotřelý vzhled.

Mohlo by vás zajímat:  Na chemické odpuzovače zapomeňte. Celou zahradu před škůdci ochrání oblíbené bylinky
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Tradice v novém kabátu

Pokud máte raději starou dobrou klasiku, vyberte si dřevěný plot. Dnes i dřevěné plaňky mohou vypadat moderně. Čím dál tím častěji můžeme vidět dřevěná prkna zasazená do sloupků horizontálně na způsob ohrady. To je výborný kompromis mezi čirým plexisklem a neprůhledností betonových desek. Výhodou dřeva je variabilita vzhledu – na výběr máte z ohromného množství barev a laků, které můžete kombinovat dle libosti.

 

Přidat na Seznam.cz