Přilákání berušek do zahrady pomůže vyřešit problém se mšicemi

Přilákání berušek do zahrady pomůže vyřešit problém se mšicemi

Pokud vás trápí na zahradě škůdci, jako například mšice, a nechcete využívat chemická řešení, nemusíte zoufat. Zbavit se jich můžete také pomocí přírodních spojenců v podobě berušek. Tento malý červený brouk vás dokáže zbavit těchto nezvaných a škodících hostů. Dávejte si však pozor, abyste berušky svým chováním neodlákali.

Přilákání pomoci

Díky jednomu jednoduchému triku bude vaše zahrada pro berušky mnohem přitažlivější. Stačí, když kolem stromů nebo rostlin zavěsíte žlutou pásku. Čím zářivější odstín žluté bude páska mít, tím lépe. Tato barva totiž působí na berušky silně jako magnet. Žluté a bílé květy budou na berušky působit podobným dojmem.

Mohlo by vás zajímat:  Úprava pozemku, zahradní jezírko i tvorba záhonů – tohle zvládnete sami!

Pokud je umístíte do zahrady, bude to nejen potěšující pro oko, ale i pro berušky. Toto je ideální řešení pro fanoušky přírodních a ekologických řešení. Nejvíce budou berušky přitahovat tyto rostliny: měsíček, pelargonie, tymián, koriandr, petržel, mrkev. Jak vidíte, jedná se také o rostliny, které můžete v kuchyni použít praktickým způsobem. Přírodní způsoby k nalákání berušek do zahrady přinesou mnohem více výhod, než jen to, že zlikvidují mšice a jiné škůdce.

Zdroj obrázku: Freepik

Lákavý sprej

Pokud si ve své zahradě všimnete mšic, připravte si do láhve s rozprašovačem sladký sprej. Jediné, co musíte udělat, je zamíchat půl lžičky cukru v litru vody a nastříkat rostliny. Směs nebude zabíjet nenasytné mšice, ale bude působit jako návnada pro berušky, které se pak na škůdce vrhnou. Pokud je to nutné, opakujte postup alespoň jednou týdně. Pokud nechcete berušky ze zahrady vyplašit, zcela se vyhněte používání chemických postřiků.

Mohlo by vás zajímat:  Keříky malin může napadnout hned několik chorob. Ohroženy jsou plody i celé rostliny

Larvy berušek se líhnou ze žlutých vajec s oválným tvarem, proto pokud na ně narazíte při sledování zahrady, určitě je neodstraňujte. Když se larvy vylíhnou, okamžitě začnou mšice konzumovat a tím vám pomohou bojovat s vaším problémem. Dospělé berušky dokážou zkonzumovat přibližně 50 mšic za den.

Zdroj: https://www.masterclass.com/articles/how-to-attract-ladybugs-to-your-garden
Přidat na Seznam.cz