Stříbrné příbory si zachovají svůj dokonalý lesk správným čištěním

Stříbrné příbory jsou považovány za ty nejelegantněji vyhlížející příbory na prostřeném stole. Stříbrné proutky, ze kterých jsou vyrobeny, jsou zároveň antibakteriální, takže se toho na ně tolik nenachytá. Nicméně i tak je potřeba umět je perfektně vyčistit. Ani ne tak z toho důvodu, že přijede návštěva. To byste měli dělat spíše kvůli sobě, aby neztratily svůj lesklý a elegantní vzhled a své antibakteriální schopnosti. Zároveň je tímto způsobem nemusíte čistit vůbec často, jednou do roka je to plně dostačující. 

Co byste o stříbrných příborech měli vědět

Stříbrné příbory se nemají skladovat na jen tak ledajakém místě. Správně by se měli uchovávat v suchu, ideálně v nějakém šuplíku, aby byly ve tmě. To podpoří zachovalost stříbra, ze kterého jsou vyrobené. Pokud nechcete, aby stříbrné příbory začaly časem zacházet a tmavnout, měly by být ještě uskladněné ve fóliových sáčcích. Nejjednodušší způsob, jak vyčistit set stříbrných příborů, je nechat je vyčistit profesionály. Domácí způsoby jsou levnější a stejně účinné, jen vás to bude stát o něco víc práce, než je jen zanést k odbornému vyčištění.

Mohlo by vás zajímat:  Doplňky ze dřeva mají v kuchyni stále čestné místo, při správné péči vydrží roky
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Nejstarším způsobem je použití citronové šťávy

Využití citronové šťávy k čištění stříbrných příborů je nejstarší způsob, jakým se příbory pucují. Citronová šťáva stříbro krásně rozjasní a odstraní zašlost a zčernání. Stačí jen vymačkat dostatek citronové šťávy a jemnou houbičkou, nebo hadříkem příbory vyčistit. Zatím čistěte jen nezředěnou citronovou šťávou, voda přijde až v další fázi. Pokud máte jednotlivé kusy příborů vyčištěné, opláchněte je pod teplou vodou tak dobře, aby na nich nezůstaly žádné stopy citronové šťávy a utřete je do sucha.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Existují však i další způsoby, jakými lze doma příbory vyčistit

Třeba i taková obyčejná zubní pasta umí dělat zázraky. Vytlačte jí trochu na jemný kartáček, může být i super měkký až měkký zubní. Očistěte opět každý kousek příboru zvlášť. Nejlépe vám půjdou vyčistit pomocí malých kruhových pohybů. Poté je pořádně opláchněte stejně jako od citronové šťávy a otřete je do sucha, ať na nich nezaschnou nevzhledné kapky vody. 

Samozřejmě, že časově je nejméně náročné nechat stříbrné příbory vyčistit profesionály. Další variantou je koupit na ně drahé chemické čisticí prostředky. Tohle všechno je ale obrovský žrout peněz. Chemické prostředky levné nejsou a služby odborníka samozřejmě už vůbec ne. Oproti tomu, kolik vás bude stát trochu zubní pasty nebo citronové šťávy a obyčejná teplá voda, když do toho připočítáte i svůj čas?

Přidat na Seznam.cz