Fan 349927 1920

Vůni domova občas vystřídá nelibý zápach. S těmito triky se ho zbavíte

Každý z nás má doma rád příjemné vůně, avšak čas od času se objeví i ty nepříjemné. Jaké jsou k tomu důvody? Chybějící vzduch, mazlíčci, kouření i vaření. Kromě toho se nepříjemné pachy drží i na prachu. Bohudík existují osvědčené způsoby, jak se nepříjemného zápachu zbavit, stačí jednoduché triky. Jak rychle odstranit nepříjemné pachy z domu? Na co používat praženou kávu, citronovou kůru a ocet?

Větrejte!

Nejjednodušší způsob, jak osvěžit vzduch v místnosti, je pravidelně větrat. Pravidelné větrání praktikujte i v zimě, kdy postačí otevřené okno po dobu několika minut. Nepříjemný zápach se vyvětrá během krátké chvíle.

Mohlo by vás zajímat:  Kuchyně je srdcem každého domova. Udržte ji stále krásně čistou pomocí jednoduchých triků
Zdroj obrázku: Pixabay

Co pravidelně čistit?

Textil v domácnostech, jako jsou koberce, záclony, přehozy a ubrusy, okamžitě absorbuje pachy. Proto by měly být veškeré tkaniny často prány a měněny. Pokud prací prášek selže, přidejte k němu trochu octa a aviváže. 

Zbavte se ošklivého zápachu v koupelně!

Vlhkost způsobuje, že koupelna ne vždy voní čerstvě. Pomohou osvěžovače, avšak ty problém pouze maskují, nikoliv řeší. Chcete-li se zbavit vlhkosti, koupelnu pravidelně větrejte, například po koupání nechte dveře otevřené několik minut. Pracujte také s podložkami a ručníky, které necháte vysušit a pravidelně perete na 60 stupňů. Nezapomeňte i na pravidelnou dezinfekci toalety a koupelnového vybavení. K čištění koupelny přizvěte na pomoc jablečný ocet či citronovou šťávu, která koupelnu krásně provoní

Mohlo by vás zajímat:  Řekněte dost drahým a chemickým čističům! Celou domácnost uklidíte snadno pomocí ekologických prostředků
Zdroj obrázku: Pixabay

Pozor na kuchyni

Pokud není kuchyň odvětrávána, zápach z nádobí se šíří leckdy po celém bytě. Proto je třeba znát chytré triky, které mohou tyto pachy neutralizovat. Při vaření zeleniny, jako je zelí, růžičková kapusta nebo květák, přidejte do vody celozrnný chléb. Štiplavému zápachu ryb se vyhnete v případě, že ji pokapete citronovou šťávou. Při smažení přidávejte arašídové máslo, chuť neovlivní a pomůže předejít nepříjemnému zápachu. Chcete-li osvěžit celou kuchyň po vaření, opékejte několik kávových zrn v suché pánvi nebo vařte sklenici octa s citronovou kůrou v hrnci.

Zdroj: https://www.apartmentguide.com/blog/air-out-apartment/
Přidat na Seznam.cz