Strážci dobrého spánku. Rostliny v ložnici zkvalitní vzduch a zútulní místnost

Ložnice je místnost, kde trávíme nejvíce času. Hraje důležitou roli, protože má zajistit zdravou relaxaci a regeneraci celého těla. Přemýšlíme o detailech a uspořádání ložnice a neměli bychom zapomínat ani na rostliny, které místnost zútulní.

Květiny nemají jen dekorativní hodnotu, ale také zvlhčují vzduch

Existují názory, že rostliny v květináčích by se do ložnice dávat neměly. Věřilo se, že květiny během našeho spánku spotřebují vzduch, který potřebujeme. Není to ale pravda, protože ztráta kyslíku v noci je pro člověka nepostřehnutelná, a pokud rostliny umístíte na správná místa, mohou být prospěšné. Ionizují a filtrují vzduch, odstraňují toxiny, bojují s plísněmi a houbami a eliminují účinky smogu.

Zdroj obrázku: Freepik

Také existují druhy, u nichž je proces fotosyntézy obrácený. Rostliny dodají místnosti další hodnotu. Mohou účinně zahřívat interiér a vydechují potřebný kyslík. Velké květiny ale dávejte pouze do velkých prostor. S menšími květináči si udělejte radost v malých ložnicích, ale nepřehánějte to s počtem – stačí dvě rostliny v místnosti.

Do ložnice se hodí aloe nebo břečťan

Aloe je rostlina, která má řadu léčivých vlastností. Používá se ve velkém měřítku v kosmetickém průmyslu. Rostlina potřebuje jen málo vláhy, slunnou polohu a na oplátku se vám odvděčí zvlhčováním vzduchu a produkcí kyslíku v noci. Břečťan velmi dobře čistí vzduch a absorbuje nebezpečné sloučeniny. Existuje několik odrůd, které lze mít v ložnici. Vyžadují mírné zalévání a polostín.

Mohlo by vás zajímat:  Malou ložnici lze opticky zvětšit pomocí designerských nápadů
Zdroj obrázku: Freepik

Orchideje jsou rostliny, která mají působivé květy. Vyžadují slunné místo a časté kropení. Jejich největší výhodou je jejich vzhled a také čištění vzduchu. Pořídit si můžete také kapradiny, které jsou velmi oblíbené pro ty, kteří na rostliny nemají tolik času. Vypadají dobře v květináčích a hodí se i do dětských pokojů. Okřídlené rostliny kvetou na jaře a v létě, budou fungovat i v částečném stínu a dobře zvlhčují vzduch.

Zdroj: https://casper.com/blog/plants-in-the-bedroom/
Přidat na Seznam.cz