Closeup Shot Fly Sitting Leaf With Green Blurry Background

Vůně vanilky a aromatických bylinek vytvoří přirozenou bariéru před mouchami

Aromaterapie může mít vynikající vliv na zdraví, zejména to duševní. Správné vůně nás dokážou stimulovat nebo uklidnit po dlouhém, únavném a stresujícím dni. Potenciál různých vůní by se měl využít i v jiných oblastech života.

Jak se zbavit much

Mouchy jsou extrémně rušivý hmyz. Bez milosti létají uvnitř domů a jejich přítomnost může rozrušit i toho nejklidnějšího a nejtrpělivějšího člověka. Neustálé bzučení je jedna věc, ale mouchy také nepatří k právě čistým zvířatům. Často se živí odpadky nebo výkaly, čímž přenášejí škodlivé choroboplodné zárodky a infekční choroby i na velké vzdálenosti.

Mohlo by vás zajímat:  Mravence z domova vyžene vůně okurky, octa nebo koření

Naštěstí se much můžete jednoduše zbavit pomocí různých vůní. Vanilka je po šafránu považována za druhé nejdražší koření na světě. Ochotně se používá k výrobě cukrovinek, kterým žádný gurmán nedokáže odolat. Je dobré vědět, že hmyz, který nenávidíme, má jiný názor. Vanilkové aroma má na něj odstrašující účinek.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak využít vanilkovou vůni

K oknům umístěte malou nádobku vanilkového extraktu, aby se stala neprůchozí bariérou pro mouchy. Také stojí za to umístit malá množství na místa, kde skladujeme potraviny, zejména ovoce a zeleninu, a k odpadkovému koši. S vanilkovým olejem můžete potřít zárubně a okenní rámy. To však vyžaduje časté opakování. Smíchejte lžíci esenciálního oleje se 100 ml vody a nalijte do láhve s rozprašovačem. Postříkejte okolí oken a dveří, hlavě když si všimnete zvýšené aktivity hmyzu.

Mohlo by vás zajímat:  Přilákání berušek do zahrady pomůže vyřešit problém se mšicemi

Vanilka není jediná vůně, která mouchy odrazuje. Jedním z nejpraktičtějších způsobů, jak mouchy odplašit, je pěstování aromatických rostlin. K tomu nepotřebujete obrovský prostor a zahradu. Můžete je snadno zasadit do malých květináčů a umístit na okno. Skvělou volbou jsou bylinky, díky čemuž odplašíte mouchy a získáte i aromatické koření, které budete mít vždy po ruce. Skvělou volbou je bazalka, tymián, máta a levandule.

Zdroj: https://www.farmersalmanac.com/fly-repellents-18899
Přidat na Seznam.cz