Holuby z balkónu odeženou plašiče, veškeré vybavení je nutné dezinfikovat

Holuby z balkónu odeženou plašiče, veškeré vybavení je nutné dezinfikovat

Krysy s křídly, i takto je můžeme popsat. Představují riziko nejen pro balkónové koberce, ale i pro nás, děti a zvířata. Nechávají po sobě exkrementy, peří, škůdce a mnohdy i vajíčka. Zbavit se jich není úplně jednoduché, a pokud na balkóně necháváte krmení pro roztomilé ptáčky, jako jsou sýkorky, pak s tím přestaňte. Rychle se u vás zabydlí a pak budete litovat.

Jak zabráníte hnízdění

Nejčastěji nás v zahradnictvích nebo v hobby centrech odkážou na různé odpuzovače nebo na plašiče proti holubům. Každý máme určitý pach, který nám nedělá dobře, a raději jdeme od něj co nejdál. Ale ať jsou sebelepší, musíte je aplikovat v poměrně krátkém časovém úseku. Lepší volbou jsou gelové plašiče. Ale i ty musíte obměňovat.

Mohlo by vás zajímat:  Dřevěný nábytek patří do každého interéru. Se správnou péčí bude roky vypadat jako nový

V případě, že nejste ve městě a nemáte kolem sebe spoustu sousedů, můžete vyzkoušet elektronické plašiče. Ty dokážou vyplašit více ptáků, ale mohou vadit i lidem. Proto je důležité vybrat rozumný model, který nebude tak agresivní. Metody plašení byste měli jednou za čas změnit, protože jakmile si na ně holubi zvyknou, zase vás budou obtěžovat.

Zdroj obrázku: Freepik

Úklid balkónu a jeho dezinfekce

Jak jsme psali výše, holubi za sebou nechávají stopy v podobě trusu. Tento trus obsahuje bakterie, které jsou pro zdraví nebezpečné. Není dobré ho proto nechávat dlouho na balkóně, a už vůbec se ho dotýkat holýma rukama. Vezměte si rukavice, které po úklidu můžete vyhodit, a začněte mechanicky seškrabávat trus.

Mohlo by vás zajímat:  Tichý zabiják jménem oxid uhelnatý útočí nenápadně, o to vážnější následky hrozí

Nejlepší bude, když si před prací nasadíte i ochranné brýle a respirátor. Veškerý trus, ubrousky, hadříky a vše, co budete vyhazovat, ukládejte do igelitových sáčků. Jakmile budete mít hotovo, vezměte si Savo nebo ocet a veškeré povrchy vydezinfikujte. A následně vše opláchněte čistou vodou. Nezapomeňte vyvařit nebo vyprat látkové materiály při vyšší teplotě. V případě, že si na úklid netroufáte sami, existují firmy na odborné čištění.

Zdroj: https://www.ovocontrol.com/how-to-get-rid-of-pigeons
Přidat na Seznam.cz