Smart Phone Charger Plugged Wooden With Plugged Homex9

Zbytečně zapojená nabíječka do zásuvky stále spotřebovává elektřinu

Mobilní telefony jsou již dlouho součástí našeho každodenního života. Mnozí z nás velmi často reflexivně sahají po tomto zařízení, aby zkontrolovali nejnovější upozornění. Bohužel tato zařízení vyžadují každodenní nabíjení a zde může vzniknout určitý problém. Čerpá nabíječka proud, i když nenabíjí telefon? Odpověď naleznete v článku.

Dlouhodobé návyky

Místo nabíjení telefonu se obvykle nachází tam, kde trávíme nejvíc času. U stolu, pohodlné pohovky nebo u postele. Je třeba věnovat pozornost zejména poslednímu místu. Mnozí z nás připojují telefon na nabíječku v noci, aby si ráno užili plnou baterii, což nám umožní používat telefon během celého dne.

Mohlo by vás zajímat:  Užijte si poslední den roku bez starostí a zbytečného utrácení a oslavte silvestr naplno

Ukazuje se však, že to není nejlepší zvyk. Nabití chytrého telefonu trvá v průměru hodinu. Necháme-li telefon v nabíječce déle, nadále čerpá elektřinu ze sítě. Odhaduje se, že jde až o 2/3 času, po který je mobil v noci připojen. Navíc jsou nepoužívané nabíječky připojeny do zásuvky běžným jevem v mnoha domácnostech. Existuje přesvědčení, že nabíječky dokončí svoji práci a už jim nemusíme věnovat pozornost. To je ale běžný omyl.

Zdroj obrázku: Freepik

Ušetřete na elektřině

Určitě jste někdy chytili nabíječku, která zrovna nenabíjela, ale přesto byla zapojena v zásuvce, a mohli jste cítit, že je teplá. To je jasný důkaz že stále spotřebovává energii. Odpověď na otázku, zda vám její vypojení pomůže ušetřit, není jasná. Zařízení skutečně spotřebovává energii, ale jedná se o malé množství. Odhaduje se, že nabíječka zapojená do zásuvky spotřebuje asi 0,3 wattu energie. To dělá několik haléřů navíc k měsíčnímu účtu za elektřinu.

Mohlo by vás zajímat:  Ušetřit na plynu není těžké. Změna teploty a chytré vaření uspoří nemalou částku

Tato částka se může zdát zanedbatelná, ale každý člen domácnosti má své zařízení a k tomu se ještě přidávají notebooky a tablety. Kromě toho existuje i mnoho jiných zařízení, která necháváme v pohotovostním režimu. Když to všechno sečteme, může se ukázat, že na vlastní zodpovědnost si zbytečně zvyšujeme účty za elektřinu. Proto je důležité zvyknout si odpojovat nabíječky ze zásuvek, když je nepoužíváme.

Zdroj: https://www.airbeam.tv/does-leaving-things-plugged-in-use-electricity/
Přidat na Seznam.cz