Potatoes 1866415 1920 (1)

Brambory stokrát jinak nejen v kuchyni. Maska nebo barva na vlasy jsou jen některé možnosti

Brambory jsou nejznámější přílohou nejen v našich končinách. Někde si bez nich neumí představit oběd nebo večeři, dělají se z nich saláty, mohou se připravit různými způsoby. Brambory ale využijete nejen v kuchyni na vaření. 

Brambory použijte jako pleťovou masku nebo na popáleniny

Pleťová maska z brambor se doporučuje těm, kteří mají kožní problémy. Není to ale jen o akné. V poslední době spousta z nás schovává nedostatky na naší pleti pod vrstvou ochranným krémů – a nejedná se pouze o ženy. Nastrouhané brambory aplikujte na postižená místa a nechte působit 15 minut. Poté obličej umyjte. Postup opakujte několikrát za měsíc.

Mohlo by vás zajímat:  S amoniakem je třeba zacházet opatrně, pak ale dokáže v domácnosti hotové zázraky
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Brambory využijete také na popálenou kůži. Kaši z jemně nastrouhaných brambor smíchejte s bramborovou moukou. Tuto směs naneste na podrážděná místa, po chvíli ucítíte úlevu, brambory totiž ochlazují a zmírňují bolest. Stejně můžete využít také vodu po uvaření brambor. Je skvělým pomocníkem například při pěstování květin. Je plná minerálů a rostliny z ní budou čerpat důležité živiny. Jestli jste přesolili polévku, nemusíte zoufat. Stačí do ní přidat kousek syrové oloupané brambory, která přebytečnou sůl absorbuje, a vy nemusíte vyhazovat několikahodinovou práci. 

Mohlo by vás zajímat:  Kdo by odolal psímu pohledu. Zdravé pamlsky pro svého mazlíčka vyrobíte sami

Kromě samotných brambor využijete také jejich slupky

Slupka je mnohem zdravější než brambora. Proto je nevyhazujte a zkuste je znovu využít! Obsahují vitaminy C i B a jsou zdrojem vápníku. Použít je můžete k výrobě luxusních brambůrku. Stačí je smíchat s olejem a oblíbeným kořením a péct asi 15 minut při 200 stupních.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Slupky jsou také skvělou „barvou“ na vlasy, pokud chcete překrýt šediny. Slupky nechte asi půl hodiny povařit a nechte vychladnout. Sceďte a výluhem si opláchněte již omyté vlasy. Pokud budete vodu ze slupek používat pravidelně, brzy na svých vlasech uvidíte výsledek – začnou přirozeně tmavnout. 

Přidat na Seznam.cz