Bathtub 1078929 1920

Zařizujeme koupelnu: maličkosti, které vám usnadní život

Koupelna je nedílnou a velice důležitou součástí každého bytu či domu. Základní poučky pro její vybavení jsou jasné a nikoho příliš nepřekvapí: praktičtější než vana je sprchový kout (pokud nemůžete mít kvůli omezenému prostoru oboje), ideální je, aby měla místnost dostatečně velké okno, kterým vyvětráte přebytečnou vlhkost. Pokud můžete, vyvarujte se umístění WC v koupelně a raději je vybudujte v samostatné místnosti.

Co se změnilo na poli koupelen od dob našeho dětství?

Pokud jste teprve ve fázi přípravy projektu pro novou koupelnu, pravděpodobně jste zjistili, že současné trendy jsou diametrálně odlišné od koupelen, ve kterých většina z nás vyrůstala. Plastové vaničky na dně sprchových koutů vystřídala dlažba, mizí radiátory a místo kovových či plastových poliček často vidíme poličky vyzděné.

Mohlo by vás zajímat:  Údržba přikrývek a polštářů
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Na co nezapomenout během plánování koupelny

Dopředu promyšlené kroky vám pomohou vytvořit uživatelsky příjemnou místnost, ve které se vám bude dobře relaxovat, zároveň bude jednoduché ji udržovat čistou, bez vodního kamene a plísně. Pokud jde o poslední zmiňovanou, pokud se chcete vyvarovat příliš vlhkého prostředí a vzniku plísní, nezapomeňte na následující:

· elektrické odvětrávání,

· v případě absence radiátorů otopný žebřík na sušení ručníků,

· pozor na sprchový závěs, musí mít možnost dokonale oschnout.

Mohlo by vás zajímat:  Nepodceňte výběr nástěnných hodin, jde o důležité vybavení interiéru

Další vychytávky pro udržení čistoty ve vaší koupelně

V době, kdy je většina nově vznikajících koupelen se sprchovým koutem bez vaničky, vzniká často problém se spárami a dlažbou, které se nacházejí přímo ve sprše. Kvalita a tvrdost vody ovlivňuje usazování vodního kamene, železitá voda může zabarvovat obložení i spáry do hněda. Myslete na to při výběru barvy obkladů i spárovací hmoty, ušetříte si spoustu práce. Pokud jste sáhli vedle a musíte věčně drhnout zanesenou sprchu, ulehčí vám parní čistič. Jestli jste zvolili skleněnou zástěnu a rozčilují vás zaschlé kapky, naučte všechny členy domácnosti včas zacházet se stěrkou.

Přidat na Seznam.cz