Všudypřítomný prach je nesmrtelný. S několika triky nad ním konečně vyhrajete

Všudypřítomný prach je nesmrtelný. S několika triky nad ním konečně vyhrajete

Dennodenně uklízíte, zametáte a stíráte prach, ale vaše práce se vám zdá zbytečná a možná dokonce nedoceněná? Boj proti prachu možná vypadá, že nemá vítěze, ale pomocí jednoduchých triků si ušetříte práci a čas, který byste jinak strávili úklidem. Už nebudete muset denně stírat prach z veškerého nábytku.

V prachu se nacházejí roztoči, kteří mohou ohrozit naše zdraví

Prach neodstraňujeme jen proto, abychom měli doma na pohled uklizeno. Důležité je zbavit se roztočů, kteří v prachu žijí a usazují se na nábytku, čalounění nebo povlečení. Při stírání prachu byste měli používat jednorázové utěrky a také zkuste antistatický sprej. Hadříky používejte nejlépe z mikrovlákna.

Mohlo by vás zajímat:  Umýt prkénko od těsta dá občas zabrat. Naštěstí existuje snadná pomoc

Při stírání prachu si pomozte vodou – zabráníte vzniku plísní a úklid bude důkladnější. Na trhu najdete nespočet pomocníků proti prachu – prostředky na různé materiály, ze kterých je vyrobený nábytek, ale najdete zde čističe, které si poradí se všemi materiály, nemusíte se tak obávat zničeného nábytku. Při úklidu vždy postupujte odshora dolů.

Zdroj obrázku: Freepik

Při úklidu pořádně vyvětrejte

Mnoho lidí si úklid stíží tím, že si schovává předměty, které nebude nikdy potřebovat, jako jsou skleněné vázy, nádobí, plyšáci nebo například suché květiny. Problémem mohou být i obyčejné knihy, které byste měli mít ve skleněných skříních, kde se na ně nebude prášit. Dobré je si pořídit kvalitní vysavač, který vysaje všechny částečky, které na koberci nebo podlaze ulpí.

Mohlo by vás zajímat:  Spotřebiče ve stand-by režimu se promítnou do účtu za elektřinu

Množství prachu může být problém pro alergiky, kteří by se měli vyhnout kobercům a také záclonám. Skvěle poslouží žaluzie, které ale musíte jednou za čas také očistit od prachu. Prostory byste měli vysávat až poté, co vytřete prach po celém bytě nebo domě. Nakonec podlahy setřete mopem. Jedině tak budete mít práci snadnější a úklid se stane činností, která se dá přežít.

Zdroj: https://www.bobvila.com/slideshow/20-remarkably-easy-ways-to-create-a-dust-free-home-47177
Přidat na Seznam.cz