Chřadnoucí orchidej probudí k životu zdravá svačinka. Česnek jí dodá vše, co potřebuje

Orchideje sluší každému interiéru. Při správných podmínkách se stanou skutečnou ozdobou

Orchideje jsou v posledních letech velmi oblíbené rostliny, které najdete v každém bytě. Jsou sice náročnější na péči, ale pokud víte, jak na ně, budou vás svými květy těšit po dlouhé měsíce. Často je lidí dostávají jako dárek, protože jsou krásné a hodí se prakticky do každého interiéru.

Jak o orchidej pečovat, aby rostla a zároveň kvetla?

Orchideji je nutné zajistit pravidelnou zálivku, kvalitní substrát a také průhledný květináč, díky kterému poznáte, kdy je čas na přesazení. Pokud ji budete zalévat příliš, může se stát, že kořeny začnou hnít. Voda stačí jednou týdně, maximálně dvakrát – vždy sledujte vlhkost substrátu. Do vody se ale nesmí namočit listy.

Mohlo by vás zajímat:  Citronová šťáva funguje účinně jako přírodní bělidlo

Orchideje potřebují rozptýlené světlo. Proto jsou vhodné na východní nebo západní okno, ale rozhodně je nedávejte na jižní stranu bytu. Přístup ke světlu potřebují také kořeny, proto jsou vhodné průhledné květináče. Důležité je také hnojení, které orchideje potřebují. V obchodech najdete spoustu přípravků přímo na orchideje. Můžete si zakoupit tekuté hnojivo nebo tyčinky. Hnojte ale jen přes léto, v zimě to rostlina nevyžaduje.

Zdroj obrázku: Freepik

Často větrejte a udržujte orchidej při stálé teplotě

Orchideje je nutné přesazovat každé dva až tři roky. Poznáte to podle kořenů, které už se nevejdou do květináče. Pokud jsou navíc vybledlé, je nejvyšší čas rostlině poskytnout větší nádobu. Místnost, ve které bude orchidej „bydlet“, je nutné pravidelně větrat. Má ráda přiměřenou cirkulaci vzduchu a také jí musíte zajistit správnou teplotu.

Mohlo by vás zajímat:  Starý chléb do koše nepatří. Snadno z něho vykouzlíte malou svačinku či výbornou večeři

Teplota ovlivňuje růst i kvetení orchideje. Musíte vědět, jakou máte odrůdu, a podle toho nastavit teplotu v místnosti. Ideální teplota pro orchideje se pohybuje v rozmezí 16 až 27 stupňů. Rozdíl mezi denní a noční teplotou jim nevadí, naopak z něho dokážou mnohé vytěžit. Některé orchideje se hodí i pro začátečníky, většina z nich je ale vhodná spíše pro pokročilé pěstitele, které si s nimi budou vědět rady. Jedině tak budou bohatě kvést.

Zdroj: https://www.orchideen-wichmann.de/en/pflege/
Přidat na Seznam.cz