Kvůli dokonale čisté podlaze nemusíte běžet do obchodu. Domácí prostředky jsou mnohem efektivnější

Kvůli dokonale čisté podlaze nemusíte běžet do obchodu. Domácí prostředky jsou mnohem efektivnější

Mnoho lidí netuší, jak správně čistit svou podlahu v bytě nebo domě. Jestli vám nepomohly zaručeně účinné prostředky z drogerie, je načase vyzkoušet něco nového, co bude fungovat. Je ale rozdíl čistit dřevěné podlahy nebo dlaždice. Většinou ale fungují takové metody, které jsou nejjednodušší.

Nejlepším řešením je vzít do ruky koště a hadr

Nejlepší řešení jsou často ta jednoduchá. Stejné je to také u čištění podlah. Nejdříve nepořádek z podlahy zameťte, následně na koště dejte vlhký hadr a jen podlahu vytřete. Zbavíte se tím spousty nečistot, a dokonce i zvířecích chlupů. Mop může být velkým pomocníkem, který ušetří spoustu času při práci. Je potřeba ho vždy pořádně vyždímat, protože mnoho vody může způsobit boule nebo se dostane pod panely a problém může být na světě.

A jako čistič na podlahu můžete použít například obyčejný ocet. Je nenahraditelný nejen v kuchyni, ale také při úklidu. Stačí ho jen přidat do teplé vody, zamíchat a máte hotovo. Ocet nejenže čistí, ale také dezinfikuje. Hned po prvním mytí podlahy uvidíte rozdíl. Nevýhodou může být jeho zápach, která není každému příjemný.

Mohlo by vás zajímat:  Spořivé hospodyňky používají místo chemických čističů známé ingredience na vaření za pár korun
Zdroj obrázku: Freepik

Důležité je vybrat vhodnou podlahu, která se bude dobře udržovat čistá

Pro mnoho lidí jsou parkety tím nejlepším, co si mohou do bytu nebo domů dát. Tento typ podlah je ale přímo magnetem na prach. Zbavit se ho můžete smícháním leštidla a vody. Protože leštidlo má antistatické vlastnosti, zbavíte se nečistot a o to méně je pak bude podlaha přitahovat. Vyzkoušet můžete také prostředek na mytí nádobí.

Ten stačí jen smíchat s teplou vodou, zamíchat a mop do ní namočit a vyždímat. Je to metoda, která je nejen jednoduchá, ale také levná. Už nebudete muset běhat pro přípravky do drogerie, ale sami doma si namícháte směsi, které pomohou vyčistit a také vyleštit některé druhy podlahy. Do vody můžete nalít i několik kapek éterického oleje podle vaší oblíbené vůně.

Zdroj: https://www.realsimple.com/home-organizing/cleaning/tricks-to-clean-any-type-of-floor
Přidat na Seznam.cz