Ocet je levný a velmi účinný čisticí prostředek, ne pro všechny povrchy je ale vhodný

Všemocný ocet nesmí chybět v žádné domácnosti. Možnosti jeho použití jsou opravdu široké

Ocet slouží nejen v kuchyni, ale využít ho můžete i na čištění oken nebo velký úklid. Obohacuje pokrmy, konzervuje a mnoho lidí si ho nemůže vynachválit právě na úklid. Je to všestranný prostředek, který dezinfikuje, odstraňuje zápach a použít ho můžete i do konvice nebo pračky, protože odstraňuje vodní kámen. Jeho možnosti jsou téměř neomezené.

Ocet oceníte nejen při úklidu, ale také při praní prádla nebo čištění bot

Ocet patří mezi produkty, které se vyplatí mít doma po ruce. Uplatní se jako první pomoc při čištění oken, protože krásně leští, vyčistí boty a je skvělým bělicím prostředkem. Jestli navíc často bojujete s vodním kamenem, doporučujeme ho nalít do konvice nebo bubnu pračky, oba spotřebiče zapnout a uvidíte, že budete mít brzy po problému.

Mohlo by vás zajímat:  Chladnička uchová potraviny dlouho čerstvé, má to ale háček. Ne všechny tam patří

Ocet je levnou variantou čisticích prostředků. Pomůže hlavně v koupelně, kde se vodní kámen často usazuje na vodovodních bateriích. Poradí si také se špínou v toaletě, která jde mnohdy velmi špatně odstranit. Stačí nalít jeden hrnek octa do mísy, nechat hodinu působit a poté opláchnout. Toaleta bude zářit čistotou.

Zdroj obrázku: Freepik

Ocet se již dlouhá léta používá k bělení oblečení

Ocet sloužil již dřív jako odstraňovač skvrn a bělidlo. Stačí nalít plnou sklenici octa do litru horké vody a do ní namočit například špinavé ponožky. Zmizí veškeré nečistoty, ponožky budou dezinfikované a čisté. Můžete ocet použít také na skvrny na koberci, které se obtížně odstraňují. Ocet smíchejte se škrobem, naneste na skvrnu a vetřete.

Mohlo by vás zajímat:  Pití kávy má pravidla. Její konzumace ovlivňuje trávení a srdeční rytmus

Jestli máte špinavé krájecí prkénko, lednici nebo samotnou kuchyňskou linku, použijte jako dezinfekci právě ocet. Ten také pomůže zbavit váš domov otravného hmyzu, stačí ho smíchat s pěti litry vody a několika kapkami pomerančového oleje. Můžete směsí natřít okenní parapety nebo místa, kde se hmyz často vyskytuje. Díky octu se zbavíte nepříjemného zápachu z lednice nebo nádob, které jdou špatně vymýt.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/cleaning-with-vinegar
Přidat na Seznam.cz